13 שנות מאסר לשומר שחטף, אנס והתעלל בצעירה שסיימה את עבודתה

באוגוסט האחרון חטף שומר בן 39 מכפר מנדא צעירה שסיימה את עבודתה, אנס אותה והתעלל בה במשך שעות. השופטים גזרו עליו 13 שנות מאסר השופטים וציינו כי ההתעללות הותירה את המתלוננת במצב של הרס טוטאלי: "היא הפכה בן לילה לחלשה, פגיעה, שאיבדה שליטה על חייה, את ביטחונה העצמי ועצמאותה"

מסכת התעללות אכזרית. אילוסטרציה (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 13 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על תושב כפר מנדא בן 39, שחטף, אנס וביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בצעירה לפני כחמישה חודשים. הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באוגוסט האחרון, כך נכתב בגזר הדין שמגולל את מסכת ההתעללות החמורה, עקב הגבר, שעבד כשומר במטע של קיבוץ, אחר צעירה בת 24. סמוך לשעה 22:30, כשסיימה המתלוננת את עבודתה והחלה לצעוד לעבר רכבה, צעד בעקבותיה ומשהבחינה בו פתחה בריצה, הוא רדף אחריה, קפץ עליה, סתם את פיה ואפה עד שהתקשתה לנשום.

בעודה שרועה על האדמה, כך על פי גזר הדין,  משך אותה הנאשם בחוזקה בשערה, הקים אותה על רגליה, משך אותה בכוח בידו האחת כשבידו השנייה אחז באבן גדולה, למקום שומם בשדה במרחק של כמאה מטר, בין שיחים ותוך כדי מאבק הוריד אותה על ברכיה, רכן מאחוריה, חנק אותה הכה אותה בפניה, וביצע בה עבירות מין קשות.

בהמשך, כפה עליה בכוח ובאיומים ללכת מהמקום בו נמצאה כדי לבצע בה עבירות מין, כשהוא מאיים עליה בנשק קר תוך גרימת חבלה גופנית ונפשית ותוך התעללות בה משך שעות ארוכות. כתוצאה מהכוח והאלימות שהפעיל הנאשם כלפי המתלוננת, נגרמו לה חבלות ממשיות בגופה.

על פי חוות דעת המרכז להערכת מסוכנות, רמת מסוכנותו המינית גבוהה לרצדיביזם מיני. בפני מעריכת המסוכנות טען כי בגיל 17 נפגע מינית על ידי גבר שאנס אותו בשתי הזדמנויות שונות. הרכב השופטים,  סגן הנשיאה יוסף אלרון והשופטים עודד גרשון ואברהם אליקים, ציין כי במשך כל אותן שעות בהן בצע בה הנאשם את המעשים האכזריים והתעלל בצעירה גופנית ונפשית באופן קשה. היא נאבקה בו והתחננה על חייה, אך הוא הפעיל נגדה כח ואלימות, גרם לה חבלות ממשיות בגופה ונזק נפשי חמור מאוד. בנוסף, ציינו השופטים, כל אותה העת ניסה להניאה מלהתלונן נגדו במשטרה.

השופטים הוסיפו כי התעללות הנאשם במתלוננת הותירה אותה בחוויה של הרס טוטאלי. "מאותו רגע", כתבו, "חייה של הצעירה בת 24, קבלו תפנית חדה. המתלוננת, צעירה אנרגטית, עצמאית, שאוהבת טיולים וחופש תנועה, הפכה בן לילה לחלשה, פגיעה, תלותית, שאיבדה את השליטה על חייה, את בטחונה העצמי ואת עצמאותה. כיום היא במצב רגשי מאוד כאוטי, הטראומה טרם עובדה, היא סובלת כיום מתסמונת של פוסט טראומה קשה של שורדת אלימות מינית קשה, על כל ההשלכות הכרוכות בכך".