הנאשם בטלטול בנו למוות למוקד מד"א: "התינוק בקושי נושם, הוא לא מגיב"

האב שנאשם בהריגת בנו הפעוט בהתעללות קטלנית ובפציעתה קשה של אחותו התאומה נשמע בליל האירוע מזעיק את כוחות ההצלה בקול שבור להגיע אל בית המשפחה. בשיחה עם מוקד מד"א הוא תועד מתחנן: "אני רוצה אמבולנס דחוף לילד בן ארבעה חודשים". כך זה נשמע

פרשת מותו של תינוק בן ארבעה חודשים והפגיעה הקשה באחותו התאומה עוררו סערה לפני כשנה. אביהם של השניים מועמד לדין בגין הריגת בנו בטלטול, והערב נחשפו במהדורה המרכזית של חדשות 2 הקלטות משיחת הטלפון של הורי הפעוטות למד"א - שבה ניכרת הבהלה וחוסר האונים אל מול מצבו של התאום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה אמבולנס דחוף לילד בן ארבעה חודשים בקושי נושם", אמר האב בקול חנוק לנציגת מד"א בצדו השני של קו הטלפון. "הוא לא אכל, הוא לא נחנק מאוכל. זה קרה לו מבכי, הוא אפאטי לגמרי ולא מגיב. הוא רק פוקח עיניים".

המוקדנית ניסתה להרגיע את ההורים, שלחה אמבולנס לכתובת מגוריהם וביקשה מאחת מהם להמתין לבוא הצוות הרפואי בכניסה לבניין. ימים ספורים לאחר שהשניים אושפזו נעצר זוג ההורים לחקירה. בעוד שהוחלט להעמיד לדין את האב, הוחלט לסגור את התיק נגד האם.

כתב האישום מתבסס על מסקנות מדוח המכון לרפואה משפטית באבו-כביר, שלפיהן נקבע כי החבלות שגרמו למות התינוק מקורן בטלטלות קשות. פרקליטו של האב, עו"ד ירום הלוי, אמר כי הסימנים נגרמו בשל נתונים רפואיים מולדים וחיסונים שקיבלו ילדיו - שהם כשלעצמם היו עלולים להביא לתוצאות הקשות. בהמשך יציג האב חוות דעת רפואיות אחרות שייקבעו לכאורה כי דאג באופן כן לשלום בנו.