האופנובנק 2 הואשם ברצח: "ירה במאבטח ודילג מעליו לתוך הבנק"

לא פחות מ-14 מעשי שוד נכללים בכתב האישום שהגישה היום הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בלוד נגד גבי קורסונסקי, השודד הסדרתי שזכה לכינוי - ה"אופנובנק 2". קורסונסקי הואשם גם ברצח המאבטח יניב אנגלר ז"ל במהלך שוד סניף בנק הפועלים בבאר יעקב, ובמשטרה מעריכים היום שבידיהם גם כלי הנשק בעזרתו ביצע את המעשה

כמעט חודשיים של מעצר חלפו לפני שהמשטרה והפרקליטות הצליחו להשלים את העבודה על כתב האישום הזה, שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד נגד גבי קורסונסקי, המכונה ה"אופנובנק 2". קורסונסקי מואשם ברצח מאבטח סניף בנק הפועלים בבאר יעקב, יניב אנגלר ז"ל, וב-14 מעשי שוד באזור המרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אלון טנקג'י, "הנאשם ביצע באופן סדרתי, ייחודי ושיטתי 14 מעשי שוד, תוך שימוש בנשק, בין השנים 2010-2012. הנאשם נהג להגיע לסניף הבנק שבחר לשדוד תוך שהוא מסתיר את פניו ולבוש בפרטי לבוש ייחודיים. במידה ונמצא בסניף הבנק מאבטח, נהג להשתלט עליו באיומי אקדח וליטול ממנו את נשקו".

בכתב האישום מתואר דפוס הפעולה של קורסונסקי, שנכנס לסניף הבנק, ירה באמצעות האקדח שברשותו לכיוון התקרה, תוך שהוא מורה לכל הנוכחים בסניף לשכב על הרצפה. הוא דרש מעובדי הבנק למסור לו את הכסף שברשותם, ולעיתים נטל בעצמו כספים מקופות הבנק. לאחר ששלל השוד בידיו נמלט, לעיתים, באמצעות קטנוע גנוב.

ירה במאבטח מטווח אפס ולקח את אקדחו

יניב אנגלר ז"ל (חדשות 2)

עוד מתואר השוד בו נרצח המאבטח יניב אנגלר ז"ל בכניסה לבנק הפועלים בבאר יעקב, אותו בחר הנאשם לשדוד ב-15.8.11. אנגלר הודיע לקורסונסקי כי אינו יכול להיכנס לבנק עם קסדה לראשו וחסם בגופו את הכניסה. הנאשם לא נענה והחל להיאבק במאבטח במטרה להיכנס לבנק. "בשלב זה, במטרה להיכנס לבנק ולבצע את השוד, ירה הנאשם באנגלר באמצעות האקדח מטווח מגע, 3 כדורים לפחות", נכתב בכתב האישום. "אנגלר נפגע באורח קשה ביותר וקרס. אז, נטל המשיב את אקדחו, דילג מעליו בעודו מתבוסס בדמו, ונכנס אל תוך הבנק".

במשטרה טוענים כי החומר שנאסף בתקופה האחרונה קושר את קורסונסקי, שוטר מג"ב לשעבר בן 30, למעשי השוד והרצח. במשך חודשים של מרדף עקבו אנשי היחידה המרכזית (ימ"ר) מרכז והרכיבו את הפרופיל הפלילי שלו. בין היתר, התברר מהמידע שעלה כי את חלק ממעשי השוד המיוחסים לו הצליח קורסונסקי לבצע תוך דקה אחת בלבד.

בנוסף, טוענים במשטרה, כי הצליחו ככל הנראה לשים את ידם על כלי הנשק בעזרתו רצח קורסונסקי את המאבטח אנגלר ז"ל. במהלך חקירתו התברר כי הוא נהג לאסוף את כלי הנשק של מאבטחי הסניפים אותם שדד, ובין חפציו נתפסו שבעה כלי נשק.

חזר לשדוד את אותם סניפי בנק

המשטרה הצליחה לעלות על עקבותיו של קורסונסקי, בין היתר, בעזרת עדויות וצילומים ממצלמות אבטחה בהם נראה השודד לבוש חולצה עם הדפס ייחודי. מבדיקה עלה, כי רק 21 חולצות כאלה נמכרו בארץ, ובבדיקת הקבלות על קנייתן הצליחו במשטרה לצמצם את החשודים וכך לבסוף להגיע לקורסונסקי.

חלק מדפוס הפעולה שלו, שנחשף בכתב האישום, היה חזרה לאותם סניפי בנק - פעם אחר פעם. שניים מהם שדד קורסונסקי אפילו שלוש פעמים: סניף מזרחי טפחות בראשון לציון וסניף בנק נוסף ברחוב רוטשילד בעיר . במשטרה כיוונו את המארבים מחוץ לסניפי בנק שאותם כבר שדד האופנובנק 2 וכך היה גם בסניף שבו נתפס - אותו כבר שדד בעבר.