קרינה בריל הורשעה ברצח שניים מילדיה

בית המשפט קבע כי בריל דקרה למוות את ילדיה איגור ומירה, שהיו בני 7 ו-5 בעת הרצח. בריל הודתה בחקירתה במעשים, שבוצעו לדבריה כי "לא הייתי אמא טובה" ולאחר שחששה כי רשויות הרווחה ייקחו ממנה את ילדיה. בעקבות ההרשעה היא עשויה לרצות שני עונשי מאסר עולם בפועל

קרינה בריל הורשעה היום (ראשון) ברצח שניים מילדיה, איגור בן ה-7 ומירה בת ה-5, לפני למעלה משנה וחצי. בית המשפט קבע כי היא דקרה את השניים למוות בזמן שישנו באמצעות סכין, כי חששה שרשויות הרווחה ייקחו ממנה את ילדיה בשל מצבה הנפשי והתנהגותה כלפיהם. בחקירתה הודתה בריל ברצח, אף שטענה לאי שפיות: "לא הייתי אמא טובה - אז רצחתי אותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ההרשעה, עונשה של בריל עשוי לעמוד על שני מאסרי עולם מצטברים, ודיון בטיעונים לעונש נקבע לסוף חודש מאי. הרכב שלושת השופטים, בראשות השופט צבי סגל, קבע כי כתב האישום "מזעזע בתוכנו, מילותיו צורבות, עלילותיו מעוררות פלצות. העיניים דומעות והלב מאיים להישבר".

"הנאשמת לא הייתה חסרת יכולת של ממש להבין את הפסול במעשיה", כתבו השופטים. "לא הייתה חסרת יכולת של ממש להימנע מהמעשה, ולכן לא קמה לנאשמת הגנה".  

כתב האישום החמור נגד בריל הוגש באוקטובר 2013, חודש לאחר הרצח הכפול שבוצע בדירתה בירושלים. מכתב האישום שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בעיר עולה כי בריל, שעלתה לארץ כשנה קודם לכן, חוותה קשיי קליטה רבים ובין השאר תואר כי נקטה באלימות כלפי אחד מילדיה ובמהלך ראש השנה שלפני הרצח אף ניסתה להתאבד.

בריל והילדים שנרצחו איגור ומירה (פייסבוק)

"אחד הילדים התחנן לחייו, והיא דקרה אותו פעמים רבות"

כמו כן, טענו בפרקליטות, בריל טופלה בתקופה שלפני הרצח על ידי גורמי הרווחה. בשלב מסוים הביעה חשש מכך שהרשויות יוציאו את ילדיה מחזקתה. יממה לפני פגישה שקבעו הרשויות עמה, בריל ציינה בפני אחותה נדיה כי לא תאפשר לאף גורם לקחת את ילדיה ממנה, וכי היא מתכוונת לפגוע בהם ובעצמה.

מששמעה נדיה, אחותה של בריל, על כוונותיה היא נשארה ללון בביתה. בבוקר שלמחרת, גמלה בבריל ההחלטה לרצוח את ילדיה ולשים קץ לחייה. בריל נטלה על פי כתב האישום סכין מטבח גדולה. בריל חתכה את ורידי ידיה ופנתה לחדר הילדים, שם שיספה את גרונה של בתה שקראה לעברה: "אמא, לא צריך". בהמשך פנתה בריל גם אל בנה ושיספה את גרונו מתוך כוונה להמיתו.

"אחד הילדים התחנן לחייו", אמר נציג המשטרה באחד הדיונים בתיק. "מדובר בדקירות רבות במספר מקומות. תיק החקירה הוא עב כרס, וכולל את הודעת אחותה של בריל, שראתה את האירוע וניסתה למנוע את הרצח. חומר החקירה קושר את המשיבה לרצח הילדים, בראש ובראשונה הודאות החשודה עצמה". לדברי המשטרה, האחות הוברחה באיומי סכין ולאחר מכן ניסתה האם להתאבד.

בנובמבר 2013 קבע הפסיכיאטר המחוזי כי היא כשירה לעמוד לדין. עמדת הפסיכיאטר סתרה את חוות הדעת שהציגו סנגוריה של בריל, שניתנה על ידי בית חולים ברוסיה, לפיה בריל סובלת מהפרעה נפשית. "מצבה הנפשי והגופני יציב, היא אינה זקוקה להמשך אשפוז פסיכיאטרי", קבע הפסיכיאטר.

זירת הרצח בירושלים (יוסי זילברמן, חדשות 2)

לפני 11 חודשים ילדה בריל בן, שהועבר לידי בן זוגה המתגורר בחו"ל. בריל הועברה ממעצרה לבית החולים אסף הרופא, בו ילדה בליווי סוהרות מנווה תרצה. לאחר שהתברר כי בריל נמצאת בהריון, הצהירה הנאשמת כי היא אינה מעוניינת בהפלה.