משפט ליברמן ייפתח בחודש הבא

הדיון הראשון בעניינו של שר החוץ לשעבר בפרשת השגריר בבלארוס יתקיים ב-17 בפברואר בבית משפט השלום בירושלים. בהודעת משרד המשפטים צויין כי בית הדין אישר את בקשת הפרקליטות להרכב מורחב של שלושה שופטים - במקום דן יחיד, כמקובל בתיקים דומים

משפט ליברמן יחל בחודש הבא. ארכיון (חדשות 2)

משפטו של שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, בפרשת השגריר בבלארוס, ייפתח בחודש הבא. משרד המשפטים הודיע היום שהדיון הראשון ייערך בבית משפט השלום בירושלים ב-17 בפברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת החודש פנתה הפרקליטות לבית המשפט בבקשה לקיים באופן חריג את משפטו של שר החוץ לשעבר בפני הרכב של שלושה שופטים ולא מול שופט יחיד - כפי שנהוג בערכאה זו. היום אישר בית הדין את הבקשה וציין כי השופטים חגית מאק-קלמנוביץ', יצחק שמעוני ואיתן קורנהאוזר יהיו אלה שיישפטו את שר החוץ המתפטר.

"עניינו של כתב האישום בעבירות שעבר הנאשם, לכאורה, במהלך מילוי תפקידו כשר החוץ של מדינת ישראל", הסבירו נציגי התביעה עם הגשת הבקשה בתחילת החודש. "הנאשם הוא מראשיה של סיעה שמתמודדת בבחירות לכנסת ה-19".

"מקרה שהעניין לציבור בו הוא רב במיוחד"

עילה נוספת שלטענת הפרקליטות מצדיקה את הרכב השופטים המורחב היא "העובדה שמדובר במקרה שהעניין לציבור בו הוא רב במיוחד, ובהתחשב בהשלכותיהן הציבוריות של ההכרעות השיפוטיות הצפויות להתקבל בתיק, נראה כי ראוי לקבוע כי התיק יישמע בפני מותב תלתא של בית משפט נכבד זה".

במסמך צוין כי באי כוחו של ליברמן לא הביעו התנגדות לבקשת הפרקליטות ומסרו: "אנו מותירים את הבקשה לשיקול דעתה של כבוד הנשיאה".