המשטרה: ה"אופנובנק 2" השלים שוד בתוך דקה

כתב אישום חמור יוגש מחר נגד גבי קורסונסקי, המייחס לו 10 מעשי שוד של בנקים ואת רצח המאבטח יניב אנגלר ז"ל. מהפרופיל הפלילי שהורכב לו התבררו שיטות הפעולה שנקט וכן נאספו ראיות הקושרות אותו לעבירות

גבי קורסונסקי (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בלוד יוגש מחר כתב אישום חמור נגד גבי קורסונסקי, "האופנובנק 2", המייחס לו יותר מ-10 מעשי שוד, שהחמור מביניהם - בבאר יעקב - רצח את המאבטח יניב אנגלר ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה טענו כי החומר שנאסף בתקופה האחרונה קושר את קורסונסקי, בן ה-30, שוטר מג"ב לשעבר, למעשי השוד והרצח. אנשי היחידה המרכזית (ימ"ר) מרכז התחקו אחר קורסונסקי עד ללכידתו, ובאמצעות ניתוח דמותו, דרכי פעולתו, האזורים שבהם תקף ותדירות המקרים - הרכיבו פרופיל פלילי שלו.

בין היתר, התברר מהמידע שעלה כי את חלק ממעשי השוד המיוחסים לו הצליח קורסונסקי לבצע תוך דקה אחת בלבד.

קורסונסקי בבית המשפט (עזרי עמרם)

קורסונסקי נעצר בחודש שעבר אחרי שניסה לשדוד את סניף בנק מזרחי-טפחות בנס ציונה. זמן קצר אחרי שנלכד הביע אביו של המאבטח שנרצח, אשר אנגלר, תקווה כי מערכת החוק תמצה עמו את הדין. "הלוואי שהוא יישב בכלא למשך שארית חייו ושלא יזכה לראות אור יום", אמר בחודש שעבר.

במשטרה התקשו למצוא "אקדח מעשן" שיפליל את קורסונסקי ברצח מאבטח הבנק, אבל בסופו של דבר נאספו די ריאיות כדי שבפרקליטות יוכלו לקבל את ההחלטה להגיש נגדו מחר כתב אישום.