צפו: השוטר שהרג ביריות את שכנו בחקירה

לידי חדשות 2 הגיע תיעוד וידאו מהשיחה שבה ניסו החוקרים לחלץ מניר סומך הסבר לאופן הטרגי שבו הסתיימה מסכת ההטרדות של אשתן על-ידי בן טל ז"ל. "אני אדם שקול ולא פזיז", הוא התעקש

ניר סומך הקשה היום לקבל את הכרעת הדין הוא המשיך לטעון לחפותו. קצין המשטרה לשעבר, שירה למוות בשכנו כי פיתח קשר אובססיבי כלפי אשתו טלי, ממשיך בארבע השנים האחרונות לטעון כי פעל מתוך הגנה עצמית. בבית המשפט הוא זוכה היום מאשמת רצח מחמת הספק, אבל הורשע בהריגת שכנו בן טל - עבירה שנקבע לה עונש מרבי של 20 שנות מאסר. לידי חדשות 2 הגיע תיעוד בלעדי מהחקירות שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אשתי נכנסה למעין סיוט", הוא אמר לחוקר. "הכל היה בכפייה ובאיומים: 'אם לא תעשי, אם לא תתקרבי - אני אתאבד'". סומך ורעייתו טלי טוענים מאז האירוע כי אותם האיומים, לצד הטרדות בלי פוסקות, נמשכו ביתר שאת עד שאילצו את השניים להעתיק את מקום מגוריהם. אלא שטל התעקש לבקר שוב: סומך שב לביתו וכשהבחין ב"אורח" - ירה בו שלוש פעמים מטווח קצר.

באחד הסרטונים שבהם תועדה החקירה, הטיחו החוקרים בסומך שהקנאה שפשטה בו בעקבות הקשר בין טל לבין רעייתו העבירה אותו מדעתו. "הכל קרה מסיבה מאוד פשוטה", צעק אחד מהם לעברו - והוסיף: "אשתך וטל קיימו יחסים ביניהם, עשו מערכת, אתה הוטרפת".

למרות הטונים הגבוהים, השיב לו סומך בקור רוח ואמר: "אני אדם שקול ולא פזיז. לא באתי באטרף. דיברתי עם טלי על זה והיא אמרה שהיה מקסימום נשיקה. לא הייתה ברירה. אם הייתי פועל אחרת ולא הייתי לוקח את המכתבים האלה ברצינות - הבן אדם הזה היה הולך לבית הסוהר ומתאבד".

שני הצדדים שוקלים לערער

אחרי האירוע שחזר סומך את המעשה. הוא טען שטל החזיק מוט ברזל ובעקבות זאת חש סכנה לחייו - וירה בו מתוך הגנה עצמית: "אני נכנסתי למעין אטרף של עבודה, כשאני חשבתי שהוא עשה משהו. אמרתי ישר, פגעתי באוטו וצעקתי". אותה הטענה נדחתה היום על הסף בבית המשפט.

"אנחנו מביעים סיפוק לנוכח פסק הדין והכרעת הדין", אמר משה סעדה, סגן-מנהל המחלקה לחקירות שוטרים. "בית המשפט אימץ את רוב טענות התביעה וקבע כי הנאשם, קצין משטרה, הרג את חברו שלא כדין ודחה את הטענות שלו להגנה עצמית".

פרקליטו של סומך, עו"ד אבי חימי, אמר בתגובה כי "נגולה אבן מעל לבנו. הוא זוכה מעבירת רצח ויש לכך משמעות כבדת משקל". חבר נוסף בצוות ההגנה, עו"ד יאיר גולן, הוסיף: "הנאשם התמיד מהרגע הראשון ועד לאחרון בטענה לחפותו. על כך נוהל המשפט וייתכן מאוד שמשם נמשיך לשלב הבא כדי להוכיח את חפותו המלאה". שני הצדדים אינם פוסלים להגיש בקרוב ערעור על ההרשעה.