מוטי מלכה על הסדר הטיעון: "הייתה נגדי קונספירציה, שום דבר לא היה בעל אופי מיני"

פרשת עבירות המין החמורות שיוחסו לראש העיר קריית מלאכי הסתיימה בקול ענות חלושה, כשבפרקליטות חתמו עמו על עסקה מקלה במיוחד. למרות שיודה ויורשע שהטריד מינית שתי נשים הוא משוכנע גם כעת כי לא נפל רבב במעשיו: "בחורה עם אובססיה אליי שלחה לי מסרונים עם רמיזות מיניות"

ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה יודה ויורשע בקרוב בעובדות כתב האישום שהוגש נגדו, במסגרת הסדר הטיעון שנחתם בינו לבין נציגי הפרקליטות וכולל עבירות קלות בהרבה בחומרתן מאלו שיוחסו לו תחילה. בריאיון בלעדי שהעניק היום לחדשות 2 הוא הביע סיפוק מהאופן שבו הסתיים ההליך נגדו וטען כי נפל קורבן לקנוניה מתוכננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם התפוצצות הפרשה, נחשד מלכה בביצוע סדרת מעשי אונס ובקבלת שוחד מקבלנים. בהתאם להסדר הטיעון נמחקו רוב עבירות המין החמורות שיוחסו לו כך שבכתב האישום המקל והמצומק - בנוסחו הסופי - הוא יודה ויורשע בהטרדה מינית של שתי נשים ובעבירה על חוקי הבנייה. 

"יום בהיר אחד עצרו ראש עיר מצליח במדינת ישראל והאשימו אותו בעלילת דם. לכלכו את שמו, פגעו במשפחתו ולא בחלו בשום דרך", הוא אמר לכתב חדשות 2, גיא פלג. "אני כל יום מנשק בין 30-50 איש - נשים וגברים. ככה אני עובד וזה אני. לא קוראים לי גולדשטיין אלא מלכה. בסיכומו של עניין, אחת או שתיים הרגישה כמו שהרגישה. אני אומר - אם זאת ההרגשה, אני יכול רק להצטער עליה ולהתנצל עליה, אבל אני יודע שלא נעשה שום דבר ברוח מינית".

"הובילו את הנשים האלה נגדי"

למרות הדברים הנחושים, קשה להתעלם מההיתממות שהפגין מלכה - במיוחד לנוכח תוכן כתב האישום שממנו עולה כי בניגוד להצהרותיו על אופי היחסים עם אותן הנשים - הרי שלא מדובר בסיפור שכל כולו נסוב על אי הבנה: הוא מגולל איך העניק מלכה מלגה לצעירה ואחר כך ניסה לנשק אותה ואף בכמה הזדמנויות חיבק אותה מאחור בלשכת ראש העיר. כך הוא נהג גם כלפי אזרחית אחרת שהגיעה ללשכה, כדי לקבל עבור בנה הקלה בבחינות נהיגה.

כשנדרש להגיב על אותן האשמות, הסתפק מלכה בתגובה קצרה ולקונית: "חתמתי על הסדר טיעון ואיני יכול לפרט יותר מזה כרגע. אולי בבוא היום". לזעם בקרב המתלוננות נגדו הוא דווקא התייחס: "הייתה קונספירציה שפעלה נגדי. אנשים לקחו את הנשים האלה, תדרכו אותן והובילו אותן. הביאו להם עורכי דין שייצגו אותם. הן לא נמצאות בכתב האישום כי הפרקליטות הבינה שהן שיקרו. אני מעדיף שלא לנגוע יותר בפרשיה הזאת".

מה בכל זאת היה לא ראוי בהתנהלותו מול אותן אנשים? "יכול להיות שהלכתי צעד אחד עם איזשהי בחורה שהייתה לה אובססיה חד משמעית אליי", הוא סיפר - והוסיף: "היא רדפה אחריי, שעשתה לי מארבים בבית והתקשרה בשעות לא שעות. ששלחה לי מסרונים עם רמיזות מיניות מפה ועד להודעה חדשה. היא הלכה לחברים שלי הביתה כדי שייקראו לי בשתיים-עשרה או אחת בלילה כדי שאגיע אליה. יכול להיות שהייתי צריך לגדוע את זה כשזה הגיע לאובססיה, אבל אם הייתי אומר שהבחורה הזאת הטרידה אותי ואנסה אותי - מישהו היה מאמין לי?".

מאז התפוצצות הפרשה היה מלכה עצור במשך שלושה שבועות ובמשך חודשים הוחזק במעצר בית. במשטרה טענו בתוקף גם היום כי הפרקליטות הקלה מאוד עם מלכה - בזכות הישג משפטי יוצא דופן של פרקליטו, עורך-הדין אבי חימי, שאמר: "אני משתומם לנוכח הביקורת שמוטחת בפרקליטות. לטעמי, רק במדינת ישראל יכולים פרשנים לבקר אירוע כשהם לא קראו את הראיות שקשורות בו ולא שזפו את עיניהם בעובדות ובעדויות במקרה הזה נחתם הסדר טיעון ראוי, מאוזן ומקצועי".

חלק מהסדר הטיעון מחייב את מלכה להתפטר מיד אחרי הרשעתו ואף כולל התחייבות כתובה וברורה לכך שלא יתמודד לקדנציה נוספת בלשכת ארש העיר בעוד כמה חודשים. בפרקליטות אומנם רואים בהרחקו מהשירות הציבורי הישג, אבל מלכה עצמו הבהיר שבעתיד - הוא עוד ישוב.