השוטר שהואשם ברצח שכנו הורשע בהריגה

רפ"ק ניר סומך, שהואשם כי רצח ביריות את בן טל, בו חשד שהתאהב באשתו "באופן אובססיבי", הורשע היום בסעיף של הריגה. לפני כשבוע שחזר את הריב שהתרחש בשנת 2009 ונגמר בירי קטלני. "הקצין נקלע לסיטואציה של שבריר שניה", אמר פרקליטו של סומך, עו"ד אבי חימי. "הוא היה צריך לקבל החלטה"

הורשע בהריגה. סומך (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום בעבירת הריגה את רב-פקד ניר סומך, שנאשם ברצח שכנו בעבר, בן טל, בו חשד כי התאהב באשתו והטריד אותה. העונש המירבי הקבוע בחוק על עבירת הריגה הוא עד 20 שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיק, שנחקר על ידי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים, עלו עדויות, שלפיהן טען סומך כי במשך שנים הטריד בן טל את אשתו, חיזר אחריה, איים בהתאבדות אם לא תיענה לו - ואף ניסה לממש את איומיו. לדבריו, המצב החמיר עד כדי כך שבני הזוג נאלצו לעזוב את ביתם ביישוב גבעת יהושע ולעבור לקיבוץ זיקים.

בשבוע שעבר שחזר רב-פקד סומך את הרצח שהתרחש בשנת 2009. "אני רק מזהה מה שנקרא את האיום ופועל לנטרול הסכנה", אמר לחוקרים כשהוא מדגים את הריב בינו לבין בן טל במהלכו ירה בו. "אני ממש מחדד את המבט. אני דורך את האקדח, אני מזהה אותו מניף את המוט. אני כבר שולף את האקדח, מכוון אותו. אני נותן כדור אחד, ואני רואה את המוט עדיין כביכול בשלבי חזרה. בשלב הזה אני נכנס למצב נוסף ונותן שני כדורים לכיוון של הראש".

"נקלע לסיטואציה של שבריר שניה"

"הקצין נקלע לסיטואציה של שבריר שניה", אמר אז פרקליטו של סומך, עו"ד אבי חימי. "הוא היה צריך לקבל החלטה". עורך הדין תהה: "האם חייו של הקצין עדיפים על חיי המנוח, שבא ואיים עליו והסתער עליו וניסה לרוצץ את גולגולתו?".

מנגד, טענה אמו של המנוח, כי בנה ואשתו של סומך ניהלו רומן, שככל הנראה הוציא את הנאשם מדעתו.