מוטי מלכה הואשם בהטרדות מיניות

כתב אישום הוגש נגד ראש העיר קריית מלאכי, שיורשע במסגרת הסדר טיעון מקל במיוחד, בשתי עבירות של הטרדה מינית במקום אונס, ובעבירות על חוק התכנון והבנייה במקום שוחד. כעת, הוא צפוי לעונש של שירות למען הציבור בהיקף שייקבע על ידי בית המשפט. בנוסף, מלכה ישלם פיצוי כספי למתלוננות נגדו

יואשם בעבירות של הטרדה מינית. מלכה (חדשות 2)

לבית המשפט הוגש היום כתב אישום נגד ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה בעקבות הסדר טיעון מקל מאוד שחתמה עמו הפרקליטות. למרות שהמשטרה ייחסה לו סדרת מעשי אונס ועבירות מין בשורה של נשים, חלקן עובדות עירייה, וקבלת שוחד מקבלנים, הואשם מלכה בהטרדה מינית בלבד ובעבירות על חוק התכנון והבנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה, נשלח מלכה למעצר בית מלא למשך כשלושה שבועות, ולאחר מכן הוארך מעצר הבית לכמה חודשים. עם התקדמות ההליך המשפטי התברר כי התיק נגדו חלש וכי המשטרה "טיפסה" על עץ גבוה מדי. בתחילת החודש הודיעה הפרקליטות, כי לאחר שימוע שנערך בעניינו של מלכה, היא חוזרת בה מכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בגין אונס - והחליטה להאשימו בעבירות קלות יותר של ביצוע מעשים מגונים.

מלכה לא יתמודד לראשות העיר

כעת מתברר, כי הפרקליטות החליטה לבטל גם את האישומים ה"מרוככים" המוזכרים לעיל, ותגיש נגד מלכה כתב אישום בגין עבירות של הטרדה מינית בלבד ועבירות על חוק התכנון והבנייה, לאחר שלא דיווח לוועדה שבראשה עמד על יחסיו הקרובים עם אחד הקבלנים, במקום שוחד.

בהישג משפטי יוצא דופן של סניגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי, הסכימו הצדדים על כך שהראשון ירצה עונש של שירות למען הציבור בהיקף שייקבע על ידי בית המשפט. כמו כן, התחייב מלכה לפרוש מתפקידו מיד לאחר הרשעתו בבית המשפט, והוא לא יתמודד לראשות העיר בבחירות המוניציפליות הבאות. בנוסף, יפצה מלכה כל אחת מהמתלוננות בסכום של 30 אלף שקלים.