גזר הדין לברק הירשזון: 7 חודשי מאסר, רישיונו נשלל למשך 6 שנים

שבוע בלבד אחרי שאביו שוחרר מהכלא, נשלח ברק הירשזון ל-7 חודשי מאסר בפועל. שופט בית הדין לתעבורה בתל אביב קבע בהחלטתו כי העובדה שהירשזון הבן נהג שוב בשכרות מהווה עדות לכך שלא הבין את חומרת מעשיו. בנוסף יפצה הירשזון את חברתו שנפצעה בתאונה ב-25 אלף שקלים

7 חודשי מאסר, ברק הירשזון בביהמ"ש (חדשות 2)

ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, שהורשע בנהיגה בשכרות, נשלח היום לשבעה חודשי מאסר בפועל, רישיון הנהיגה שלו נשלל למשך שש שנים ובנוסף קבע בית הדין לתעבורה בתל אביב כי הירשזון הבן ישלם פיצוי בסך 25 אלף שקלים לחברתו נועם שנפגעה בתאונה. "האירוע הטרגי הוא לא תולדה של טעות, אלא של היעדר הפנמת הפסול שבעברת השכרות", כתב השופט שמואל מלמד בהחלתטו.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדבר שאני הכי רוצה לעשות כרגע זה להחזיר את הגלגל לאחור לאותם רגעים לפני שעלינו יחד על האופנוע", אמר הירשזון הצעיר לשופט במהלך שלב הטיעונים לעונש שנערך לפני שבוע וחצי. "אך לצערי אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור - הרגעים הקשים בחיי היו בזמן היותי בתא המעצר וזאת בגלל שפחדתי שכל רגע מישהו יקרא לי ויגיד לי שנועם לא שרדה את התאונה".

ברק הירשזון גם שיחזר את רגע התאונה על האופנוע: "נהגתי בחוסר זהירות, אני רוצה שתבינו שהתאונה נגרמה בשל טעות. הלוואי ויכולתי לעשות הכל כדי שנועם תחלים מהר ותחזור לחיים נורמלי וזה יקרה בעזרת השם".

לדבריו, הוא ואביו היו קשורים מאוד. "אבא שלי נכנס למאסר בגיל 68 לחמש שנים וחצי. אני זוכר שלא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות, במיוחד אחרי מה שקרה עם אמי. אני זוכר ששאלתי את עצמי איך אני מגן עליו שלא יקחו אותו ממני". עוד סיפר כי "כאשר הייתי בן 25, 14 שנה לאחר פטירת אמי, אני מרגיש שוב את אותה הרגשה של אובדן. המצב, הגיל, הקרבה והאהבה שהייתה בינינו - זה היה קשה לי מכל, ולא חזרתי לעצמי אחרי המקרה. אחרי המקרים הנוראיים אני קם למציאות חדשה, פוגע באדם שאני הכי אוהב, זה לא נתפס לי, לא האמנתי שאוכל להמשיך לחיות את חיי במחשבה שפגעתי בנועם. חיי היו דאגה נוראית למצבה, התפללתי לה' ולאימי שיעשו הכול בשבילה, רק שתחזור להיות בריאה, מאושרת, שלמה ויפה".

"קשה לכנותו אדם נורמטיבי"

אך גם הדברים הללו לא הרשימו את השופט שכאמור שלח את הירשזון לכלא. "התוצאה הקשה שנגרמה לנפגעת, השיקום הממושך אותו עתידה הנפגעת לעבור ומידת הפגיעה בחייה, עברו של הנאשם ובמיוחד נוכח העובדה כי מדובר בעבירת שכרות שנייה, העדר הפנמה של חומרת עברת השכרות...", כל אלה הביאו אותו לגזר הדין עליו החליט.

"זה היה היום הנוראי בחיי, זו לא קלישאה", תיאר הירשזון את יום התאונה. "אין לך מושג מה נועם הייתה בשבילי וכמה כיף היה לנו ביחד. בחורה מדהימה, חייכנית ומצחיקה, היה לנו כיף לבלות ביחד". לדבריו, נקודת האור היחידה היא השיחה שלו ושל נועם באותו היום: "השיחות מאירות את פני עד היום, נועם מביאה לי חיוך ואני הבאתי עליה מכה איומה. נהגתי בקלות ראש והיום אני מבין את מהות העבירה יותר מפעם".

"קשר מיוחד עם ברק" אברהם הירשזון (חדשות 2)

למרות שהירשזון נמצא במעצר בית חלקי מאפריל 2012, בפרקליטות דרשו עונש מאסר בפועל, "משמעותי", כהגדרתם. "אני חושבת שנהג שצבר לחובתו כל כך הרבה הרשעות, נוהג בשכרות, ומסכן חיי אדם קשה לכנותו אדם נורמטיבי", אמרה עורכת הדין רונית נגר, מטעם פרקליטות המדינה.

נהג בשכרות והתהפך עם האופנוע

בשנה שעברה התהפך הירשזון עם האופנוע שלו, עליו הרכיב את חברתו והביא בכך לפציעתה בקשה. חקירת המשטרה העלתה כי ברק, בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, נהג בערב התאונה בשכרות וסטה עם אופנועו ממסלול הנסיעה.

מנתונים שנלקחו מבדיקה שערכה המשטרה להירשזון הבן בערב התאונה, עולה כי בדמו נמצאו 79 מיליגרם אלכוהול, בעוד שהכמות המרבית המותרת הינה עד 50 מיליגרם. הירשזון ביצע ככל הנראה תנועה חדה במהלך הרכיבה על האופנוע, מה שגרם ככל הנראה לסטייתו מנתיב הנסיעה ולהעפת חברתו אותה הרכיב עד כדי פציעתה באופן בו נשקפה סכנה לחייה.

זו לא הייתה הפעם היחידה שבה הירשזון הורשע בגין נהיגה בשכרות. בשנת 2007, נשלל רישיונו נשלל ל-33 חודשים ואף נגזר עליו מאסר על תנאי, לאחר שגם אז נתפס נוהג כשבדמו רמת אלכוהול גבוהה מהמותר. כך למעשה, כחמש שנים מאז הרשעתו הקודמת, הודה גם הפעם הירשזון כי נהג תחת השפעת אלכוהול, בנהיגה בקלות ראש, בסטייה מנתיב הנסיעה ובגרימת חבלות בפני שופט בית המשפט לענייני תעבורה בתל אביב.