אישום נגד חברי ארגון פשע בטייבה: "השתלטו על שטחים, הקימו חמ"ל"

כתבי אישום חמורים הוגשו נגד 14 חברים בארגון הפשיעה של משפחת עבד אל-קאדר בגין סחיטה באיומים, הלבנת הון ועבירות מס. בין היתר, הם הקימו חמ"ל ובו מצלמות במעגל סגור שנועדו להגן על ראשי הארגון, בשל סכסוך עם משפחה אחרת - במסגרתו נרצחו 50 בני אדם

לקחו מגרשים לא שלהם, התקינו מצלמות והפעילו חמ"ל - כתב האישום החמור שהגישה הבוקר פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט נגד 14 נאשמים בחברות בארגון הפשיעה עבד אל-קאדר, שפועל באזור טייבה וערי המשולש, מתאר את האימה שהטילו על בעלי מגרשים ואת האופן בו השתלטו על שטחים לא שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום, המייחס לחברי הארגון עבירות של סחיטה באיומים, הלבנת הון ועבירות מס, עולה כי הנאשמים היו מאוגדים בארגון פשיעה שפעל "בתבנית מאורגנת, היררכית ושיטתית, במשך מספר שנים, עד ליום מעצרם". פעילותם הפלילית של הנאשמים כללה סחיטה באיומים ובכוח, במטרה לממן את המשך פעילותו של הארגון. בין היתר, הם השתלטו על שטחים של בעלי חוב וביצעו עבירות על פקודת מס הכנסה וחוק מיסוי מקרקעין בהיקף של מיליוני שקלים.

החל משנות השמונים קיים סכסוך עקוב מדם בין משפחת חרירי בעיר לבין משפחתם של ראשי הארגון, במסגרתו נרצחו יותר מ-50 בני אדם בשני הצדדים וכן בוצעו עשרות ניסיונות לפגיעה הדדית. במטרה להגן על פעילות הארגון ונוכח הסכסוך, נהגו הנאשמים להתקין מצלמות מסביב למתחם וכן בכל רחבי העיר טייבה, הן על בתי מקורבים לחברי הארגון והן על מתקנים ציבוריים.

"העבירו לרשותם עשרות מגרשים"

ראש הארגון ומנהליו הקימו בבניינים הצפוני והדרומי במתחם מגוריהם ובבתים נוספים של חברי הארגון הסמוכים למתחם, מעין "חדרי מצב" ובהם מסכי פלזמה, באמצעותם יכלו לצפות בנקלט במצלמות האבטחה. "במסגרת הארגון, חברו המשיבים יחדיו למטרות פליליות, תוך ניצול העובדה שהתנהלותם כארגון פשיעה הקנתה להם שם ומעמד אשר הטילו מורא בקרב תושבי טייבה", כתבו בבקשת המעצר התובעות עו"ד יעל זליג ועו"ד שירלי לוגסי.

מפקד ימ"ר מרכז במשטרה ניצב-משנה יגאל בן שלום, סיפר אתמול כי "הנאשמים נהגו לתבוע מהלווים את כספם בחזרה אחרי תקופה קצרה מאוד לאחר שהחובות הצטברו". עוד הוסיף כי "ניתן לראות שבני המשפחה העבירו לרשותם עשרות מגרשים בעיר טייבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים".