צפו: הפשיטה על משפחת הפשע בטייבה

לאחר שבחודש שעבר פשטו כוחות גדולים של משטרה על מתחם בית משפחת עבד אל-קאדר בעיר ועצרו 17 מבניה, יוגשו מחר כתבי אישום נגד 14 מהם באשמה של חברות בארגון פשיעה, הלבנת הון ועבירות רכוש. השיטה המרכזית: הלוואה בריבית ולאחר מכן סחיטה באיומים של שטחים בשווי עשרות מיליוני שקלים

מחר יוגשו לבית המשפט המחוזי בלוד כתבי אישום נגד 14 בני משפחת עבד אל-קאדר בגין חברות בארגון פשיעה, הלבנת הון, סחיטה באיומים ועבירות נוספות. לפני כחודש וחצי עצרו כוחות המשטרה 17 מבני המשפחה בפשיטה שערכו על ביתם בטייבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שיוגש מחר, בני המשפחה נהגו באופן שיטתי לאתר אנשים שנקלעו לבעיות כלכליות והציעו להם הלוואה בריבית חודשית של עשרה אחוזים. הקורבנות, שחובותיהם תפחו ולא הצליחו לעמוד בתשלומים, נאלצו להעביר לארגון שטחים בבעלותם, בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

מפקד ימ"ר מרכז במשטרה, ניצב-משנה יגאל בן שלום, סיפר כי "הנאשמים נהגו לתבוע מהלווים את כספם בחזרה אחרי תקופה קצרה מאוד לאחר שהחובות הצטברו". עוד הוסיף ניצב-משנה בן שלום כי "ניתן לראות שבני המשפחה העבירו לרשותם עשרות מגרשים בעיר טייבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים".

במשטרה מנסים למוטט את הארגון

מכתב האישום עולה עוד, כי בני המשפחה פעלו גם מחוץ לטייבה וכי חלק מהמגרשים, שהועברו באותה שיטה, נמצאים גם ביישובים אחרים.

בתחילת החודש שעבר פשטה המשטרה על בית המשפחה בטייבה לאחר חקירה מאומצת שנמשכה כשנתיים. לאחר הפשיטה אמרו במשטרה כי מטרתם היא למוטט את הארגון שנחשב לאחד מארגוני הפשע הגדולים בישראל.