תושב הצפון טוען: "השוטרים הכו אותי לאחר המעצר"

עורך דין של תושב טמרה שנעצר בגין נהיגה ברמזור אדום, טוען כי במהלך מעצרו בתחנת שפרעם מרשו הוכה כי לא הסכים למסור את גרסתו לחוקרים. לטענת עורך הדין, כשהגיע למקום הוא שמע את הלקוח שלו צועק מכאבים. גם עורך הדין נעצר לאחר שביקש מאחד השוטרים לפגוש אותו. המשטרה: עורך הדין איים על שוטר

תושב טמרה בצפון שהואשם בגין נהיגה ברמזור אדום תוך סיכון חיי אדם ותקיפת שוטר טוען כי לאחר מעצרו בעת האירוע, הוא וחברו הוכו על ידי שוטרים. כשעורך דינו הגיע לתחנת המשטרה כדי להתייעץ עמו נעצר גם הוא לאחר שאיים, לטענת המשטרה, על אחד השוטרים במקום. עורך הדין מצדו טוען שהוא נחקר רק כי רצה לפנות למחלקה לחקירות שוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר שהכו את חברי אמרו לנו 'עוד תשבו בבית סוהר במשך 10 שנים'", סיפר א' מטמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לאחר שנעצר, הוא התקשר לעורך דינו על מנת להתייעץ אותו לפני החקירה. עורך הדין מגיד חיגאזי שמייצג אותו, ביקש טלפונית מהחוקר לא לחקור את מרשו לפני הגעתו לתחנה בשפרעם אבל אז כשהגיע - נתקל גם הוא בבעיה. "הוא טען שהשוטרים הכו אותו כי סירב לתת גרסה. אז פניתי לחוקר וביקשתי שייתן לי הסבר", סיפר עו"ד חיגאזי, "ביקשתי להיפגש עם הצעיר אך סורבתי". לאחר שהתעקש שוב שוב להיפגש עם מרשו, במשטרה, לטענתו, איימו גם עליו שייעצר אם "יעשה בעיות". לאחר שהסביר לחוקר כי אין עילת מעצר נגדו הוא עוכב בגין איום על שוטר.

"תקפו אותו וישנם סימני אלימות בכל גופו כולל שטף דם באזור עיניו", סיפר עורך הדין שנפגש עם הלקוח שלו רק כעבור שלוש שעות. בני משפחתו של הצעיר שלחו מכתבי תלונה למחלקה לחקירת שוטרים ולמפכ"ל המשטרה, ועורך הדין מגיד חיגאזי פנה בנדון ללשכת עורכי הדין ולשופט בית המשפט שדן בתיק, והורה לבדוק את הטענות.

"שמעתי אותו צועק מכאבים" (חדשות 2)

המשטרה: "עורך הדין איים על חוקר"

ממשטרת שפרעם נמסר בתגובה: "החשוד נעצר בשבוע שעבר ומעצרו הוארך לאחר שחצה צומת באור אדום סירב להוראת שוטרים לעצור ובניסיונותיו להימלט התנגש בניידת משטרה ואף פגע עם רכבו ברגלו של שוטר. החשוד נעצר בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, תקיפת שוטר וגרימת נזק. מחר בכוונת המשטרה לבקש הארכת מעצר נוספת מבית המשפט וזאת בכפוף להצהרת פרקליט שתוגש מחר".

עוד נמסר כי "היום טרם חקירה נוספת של החשוד חוקר יצר קשר טלפוני עם סנגורו על מנת שיגיע למפגש עם לקוחו העצור. בתחנה העו"ד איים על חוקר ובעקבות כך עוכב, נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים. במידה ותוגש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים בגין שימוש בכוח הטענות ייבדקו".