צפו: עובד לשעבר בשוד אלים של מרכול בקריית גת

זוהר מגידיש היה מוכר לעובדי הסופר כמי שניהל את מחלקת הירקות, אבל אחרי שפוטר - כך לפי כתב האישום - שב לסניף עם שותף ובאמצעות אקדחי צעצוע הכה נמרצות את המאבטח ושם ידו על כחצי מיליון שקלים. הוא נמלט אחרי שהותיר במקום "מזכרת" - את נשק הדמה שנשא. דגימות דנ"א שנאספו ממנו הובילו אליו את החוקרים. כך זה נראה

לפני כחודשיים עברו עובדי מרכול בקריית גת חוויה מפחידה למדי: בשעת בוקר מוקדמת הגיעו לבית העסק שני חמושים, שדדו ממנו כחצי מיליון שקלים ואז נמלטו מהמקום. מאוחר יותר, כשזהות האחראים למעשה התבררה, נדהמו העובדים פעם נוספת כשגילו שאחד השודדים הוא לא אחר מאשר זוהר מגידיש - מי ששימש מנהל מחלקת הירקות בסופר עד שפוטר בעקבות חשד שגנב שני קילוגרמים תפוחי אדמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תיעוד מצלמות האבטחה במרכול, שהגיע לידי חדשות 2, חושף את רגעי האימה שעברו העובדים באותו הבוקר. מגידיש ושותפו למעשה הגיעו לסניף ב-6:00, מצוידים באקדחי צעצוע שנראו כמעט זהים לכלי נשק אמיתיים. תחילה איימו על המאבטח, הכו אותו באכזריות וניסו לשדוד ממנו את נשקו האישי. השומר, חרף האלימות הקשה שחווה, לא נכנע וזעק לעזרה.

בהמשך, תועד אחד השודדים בעודו עולה למשרדי המרכול. הוא פרץ את הדלת ואיים על כספרית שיירצח אותה. היא, בתגובה, הוציאה מהכספת כחצי מיליון שקלים במזומן.

זה כמעט נגמר במוות

בין היתר, קלטו מצלמות האבטחה מסכת ידויי ירקות מצד העובדים לעבר החשודים - אבל האירוע עלול היה להסתיים במוות: במהלך התקרית התעשת המאבטח מהמכות שספג, כיוון את אקדחו לעבר אחד השודדים - ואיים לירות בו. השודד, כך על פי כתב האישום, השיב לו: "תירה בי. נראה אותך" - והמאבטח אכן לחץ על ההדק - אך בעקבות מעצור לא התרחש דבר.

שני השודדים ברחו עם השלל מהסופר, אבל במהלך בשיאו של המאבק איבד מגידיש את אקדח הצעצוע של בסניף - מה שסייע לחוקרי המשטרה ליטול ממנו דגימות דנ"א וכך להתחקות אחריו ואחרי שותפו.

עו"ד מיכה גבאי, פרקליט הנאשם בביצוע השוד: "אנחנו ניקח מומחה דנ"א משלנו ואין לי ספק שמרשי, שעבד שם במקום, בהחלט יכול היה להשאיר דגימות דנ"א בכל המקום. הדרך עוד רחוקה מלעשות את החגיגה שהמשטרה והפרקליטות עושים".