האב שתקף מורה: "מתחרט על מעשיי"

לאחר שהחליטה המשטרה להגיש כתב אישום נגד י', שהכה בסוף השבוע איש חינוך בחטיבת הביניים שבה לומד בנו כיוון שלקח ממנו את הסלולרי שהיה ברשותו, התייחס אתמול הראשון לאירוע, והביע חרטה על שקרה. "זה לא הייתי אני באותו הרגע", אמר. זוגתו הפנתה אצבע מאשימה לכיוונה של ההנהלה: "המקרה יכול היה להימנע"

לבית משפט השלום בכפר סבא הוגש אתמול כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור נגד האב מהוד השרון שהכה מורה של בנו בחטיבת הביניים "השחר" שבהוד השרון בסוף השבוע שעבר. בצאתו מבית המשפט, הביע האב חרטה והתנצל על מעשיו, אך עם זאת, הטיל את האשמה לאירוע על הנהלת המוסד החינוכי, שלטענתו, לא הקשיבה לתלונותיו נגד המורה שהוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני נמצא בסערת רגשות", אמר האב, י'. "כבר שנתיים שהבן שלי סובל בבית הספר מהמורה המסוים הזה", הוסיף. הוא המשיך ותיאר את הרגעים שבהם נקט אלימות נגד איש החינוך, ואמר: "זו הייתה טעות שלי. אני מודה. הפכו אותי לבן אדם ממש רע, כשאני בהחלט לא אחד כזה". לאחר מכן, ציין, כי הוא מצטער של שאירע - אך טען: "לא הייתי אני באותו הרגע".

אתמול, עם קבלת החלטת בית הדין בעניינו, שוחרר י' למעצר בית עד תום ההליכים, בהסכמת המשטרה ועורך דינו, ירון לונדון. "הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו", אמר פרקליטו, והוסיף: "הוא מבין שהדברים נעשו כתוצאה מהתפרצות אמוציונאלית ולא מתוך מחשבה או רצון לפגוע".

"התלוננו על המורה; ההנהלה לא הגיבה"

"לא הייתי אני באותו הרגע". י' ופרקליטו (חדשות 2)

האב ובת זוגו טענו כי המקרה יכול היה להימנע אילו הייתה הנהלת בית הספר נענית לבקשתם להיפגש עם גורמים מקצועיים בחטיבת הביניים. "שבוע לפני האירוע התקשרתי ליועצת ואמרתי לה שמדובר במקרה דחוף", אמרה מ', בת זוגו של האב הנאשם. "ביקשתי שתיערך שיחה עם המורה והילד, אך לא קיבלתי כל תגובה מבית הספר", ציינה.

עם החלטת בית המשפט לשחרר את האב למעצר בית, התייחס המורה שהותקף, שבינתיים מתאושש בביתו מהאירוע, לסוגייה, ואמר כי "אנחנו חיים במדינת חוק. שהדברים יתנהלו כפי שהם צריכים להתנהל". באשר לשאלה האם יחזור ללמד בבית הספר, השיב כי אינו מעוניין לעסוק בנושא.

ממשרד החינוך נמסר, כי "בית הספר שולל את טענות ההורים ואת הניסיון להסיט את הדיון מהמקרה הקשה שראוי לכל גינוי".