גזר הדין לברק הירשזון נדחה: "היא הביאה לי חיוך ואני הבאתי עליה מכה איומה"

לאחר שהורשע בנהיגה בשכרות ופצע את חברתו נועם סולומון, הגיע ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, לבית הדין לתעבורה לשלב הטיעונים לעונשו. "הלוואי ויכולתי לעשות הכל כדי שנועם תחלים מהר ותחזור לחיים", אמר לשופט. בפרקליטות רוצים להטיל עליו מאסר משמעותי: "אי אפשר לכנותו נורמטיבי"

עונשו של ברק הירשזון צפוי להינתן הבוקר, (חדשות 2)

ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, שהורשע בנהיגה בשכרות, הגיע היום לבית הדין לתעבורה בתל אביב לשלב הטיעונים לעונשו. בפני השופט הוא הביע מחילה על המעשה והבהיר כמה חברתו נועם סולומון שנפצעה חשובה לו. גזר הדין בעניינו נדחה ל-23 בינואר.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדבר שאני הכי רוצה לעשות כרגע זה להחזיר את הגלגל לאחור לאותם רגעים לפני שעלינו יחד על האופנוע", אמר הירשזון הצעיר לשופט. "אך לצערי אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור - הרגעים הקשים בחיי היו בזמן היותי בתא המעצר וזאת בגלל שפחדתי שכל רגע מישהו יקרא לי ויגיד לי שנועם לא שרדה את התאונה". הוא גם שיחזר את רגע התאונה על האופנוע: "נהגתי בחוסר זהירות, אני רוצה שתבינו שהתאונה נגרמה בשל טעות. הלוואי ויכולתי לעשות הכל כדי שנועם תחלים מהר ותחזור לחיים נורמלי וזה יקרה בעזרת השם".

לדבריו, הוא ואביו היו קשורים מאוד. "אבא שלי נכנס למאסר בגיל 68 לחמש שנים וחצי. אני זוכר שלא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות, במיוחד אחרי מה שקרה עם אמי. אני זוכר ששאלתי את עצמי איך אני מגן עליו שלא יקחו אותו ממני". עוד סיפר כי "כאשר הייתי בן 25, 14 שנה לאחר פטירת אמי, אני מרגיש שוב את אותה הרגשה של אובדן. המצב, הגיל, הקרבה והאהבה שהייתה בינינו - זה היה קשה לי מכל, ולא חזרתי לעצמי אחרי המקרה. אחרי המקרים הנוראיים אני קם למציאות חדשה, פוגע באדם שאני הכי אוהב, זה לא נתפס לי, לא האמנתי שאוכל להמשיך לחיות את חיי במחשבה שפגעתי בנועם. חיי היו דאגה נוראית למצבה, התפללתי לה' ולאימי שיעשו הכול בשבילה, רק שתחזור להיות בריאה, מאושרת, שלמה ויפה".

"קשה לכנותו אדם נורמטיבי"

"זה היה היום הנוראי בחיי, זו לא קלישאה", תיאר הירשזון את יום התאונה. "אין לך מושג מה נועם הייתה בשבילי וכמה כיף היה לנו ביחד. בחורה מדהימה, חייכנית ומצחיקה, היה לנו כיף לבלות ביחד". לדבריו, נקודת האור היחידה היא השיחה שלו ושל נועם באותו היום: "השיחות מאירות את פני עד היום, נועם מביאה לי חיוך ואני הבאתי עליה מכה איומה. נהגתי בקלות ראש והיום אני מבין את מהות העבירה יותר מפעם".

למרות שהירשזון נמצא במעצר בית חלקי מאפריל 2012, בפרקליטות דרשו עונש מאסר בפועל, "משמעותי", כהגדרתם. "אני חושבת שנהג שצבר לחובתו כל כך הרבה הרשעות, נוהג בשכרות, ומסכן חיי אדם קשה לכנותו אדם נורמטיבי", אמרה עורכת הדין רונית נגר, מטעם פרקליטות המדינה.

נהג בשכרות והתהפך עם האופנוע

בשנה שעברה התהפך הירשזון עם האופנוע שלו, עליו הרכיב את חברתו והביא בכך לפציעתה בקשה. חקירת המשטרה העלתה כי ברק, בנו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון, נהג בערב התאונה בשכרות וסטה עם אופנועו ממסלול הנסיעה.

מנתונים שנלקחו מבדיקה שערכה המשטרה להירשזון הבן בערב התאונה, עולה כי בדמו נמצאו 79 מיליגרם אלכוהול, בעוד שהכמות המרבית המותרת הינה עד 50 מיליגרם. הירשזון ביצע ככל הנראה תנועה חדה במהלך הרכיבה על האופנוע, מה שגרם ככל הנראה לסטייתו מנתיב הנסיעה ולהעפת חברתו אותה הרכיב עד כדי פציעתה באופן בו נשקפה סכנה לחייה.

זו לא הייתה הפעם היחידה שבה הירשזון הורשע בגין נהיגה בשכרות. בשנת 2007, נשלל רישיונו נשלל ל-33 חודשים ואף נגזר עליו מאסר על תנאי, לאחר שגם אז נתפס נוהג כשבדמו רמת אלכוהול גבוהה מהמותר. כך למעשה, כחמש שנים מאז הרשעתו הקודמת, הודה גם הפעם הירשזון כי נהג תחת השפעת אלכוהול, בנהיגה בקלות ראש, בסטייה מנתיב הנסיעה ובגרימת חבלות בפני שופט בית המשפט לענייני תעבורה בתל אביב.