תיק "קפטן ג'ורג'" – האם ייחשפו הסודות שהמדינה מנסה להסתיר?

זהותו האמיתית של חוקרו של מוסטפא דיראני שתבע את המדינה עודה לוטה בערפל, אך ייתכן כי בקרוב יתיר בית המשפט לפרסם פרטים חדשים שיוכלו לשפוך אור נוסף על הפרשה שהביכה את מערכת הביטחון

האם יתגלו דרכי החקירה?, "קפטן ג'ורג'" (חדשות 2)

בתחילת השבוע תוכרע הסוגיה - האם יתגלו לכל שיטות החקירה של היחידה הצבאית 504, במסגרת דיון בתביעה שהגיש חוקר השב"כ לשעבר שכונה "קפטן ג'ורג'".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום ראשון בשעה 9:00 בבוקר יתקיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, דיון דחוף בתיק "קפטן ג'ורג'" לאחר שפרקליטות המדינה ביקשה להטיל צו איסור פרסום על מסמכים שהגיש החוקר לשעבר, בהם הוא מגולל את דרכי החקירה הנהוגים ביחידה 504, וההשלכות על הנחקרים.

"קפטן ג'ורג'" מצידו ביקש להתיר את פרסום הפרטים שמופיעים בכתב התשובה שהגיש השבוע לבית המשפט, זאת בתגובה לכתב ההגנה של המדינה. חוקר השב"כ נימק את הבקשה להתיר הפרסום בכך שמדינת ישראל היא זו שהפרה את כללי המשחק, לטענתו, והדליפה את כתב ההגנה לתקשורת תוך שהיא מסלפת את העובדות באופן מגמתי.

המשפט בתביעה של מי שחקר את בכיר החיזבאללה מוסטפא דיראני, מתנהל כבר למעלה משנה. "קפטן ג'ורג'" תובע את המדינה ומשרד הביטחון באמצעות עו"ד אפי נווה ודורש פיצוי בסך 5.5 מיליון שקלים, לאחר שהואשם כי במהלך החקירה ביצע בדיראני שורה של התעללויות, ובהם מעשה סדום.