המתלוננת נגד מלכה: "חשה הקלה"

ראש העיר קריית מלאכי צפוי לחתום על הסדר טיעון שיימנע ממנו להיכנס לכלא אך יגרום לו לעזוב את תפקידו. בריאיון לחדשות 2 הוא ממשיך לטעון: "נעשה לי עוול גדול". בקרב המתלוננות מנגד - רגשות מעורבים. "זה מראה על רפיסות של הפרקליטות", אומרת אחת מהן. אחרת מבטאת "הקלה שהוא לא יישב על כיסא ראש העיר"

מה שהחל בחשד לשני מעשי אונס, עבירות מין נוספות ושוחד והצטמצם למעשים מגונים, צפוי להסתיים עם הסדר טיעון בתיקו של ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה. על פי ההסדר המסתמן, מלכה יודה רק בהטרדה מינית של שתי עובדות עירייה ויתפטר מיידית מתפקידו. הערב הוא אומר לחדשות 2 כי ימשיך להילחם וינסה לשנות גם את הסעיף הזה. "נעשה לי עוול", הוא טוען.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"עשו ממני אנס, עשו ממני גנב ואיש שלוקח שוחד, שמו אותי 21 יום מאוחרי סורג ובריח, בסוף אין להם כלום ביד", סיפר מלכה ותקף: "הם מנסים לצאת בכבוד ממה שהם עשו".

ראש העיר,נראה שבקרוב לשעבר, אמור לרצות שלושה חודשי עבודות שירות ולא יוכל יותר להתמודד על משרות ציבוריות - כך על פי ההסכם. כבר בכתב האישום שהוגש נגדו לפני מספר חודשים נמחק סעיף העונש ועודכן למעשים מגונים, עכשיו גם הסעיף הזה צפוי להשתנות.

"האשמה היא חלושה לעומת המעשים", טוענת מ', אחת המתלוננות נגד ראש העיר שמבקרת את ההסדר. "זה מראה על רפיסות עוד פעם, על רפיסות של הפרקליטות, אין להם את הכוח מול אנשי הציבור, אני בטוחה שאם זה היה אדם מהשורה, היה מוגש כתב אישום קשה יותר".

המתלוננות נגד מלכה, שמוזמנות בימים אלה לשיחות עם נציגי הפרקליטות כדי לדון בפרטי ההסכם, מביעות רגשות מעורבים. "יש לי הקלה מאוד גדולה שהאיש הזה לא יישב על כיסא ראש העיר", אומרת נ', מתלוננת נוספת נגד מלכה. "את הכוח הזה של ראשות העיר, של המקום שלו, של המעמד שלו, הוא ניצל כדי לפגוע בנשים".

במשטרה מביעים היום מורת רוח מההסדר המסתמן ומותחים ביקורת על הפרקליטות. החוקרים, כך נראה, ציפו להרשעה לפחות במעשים מגונים. בפרקליטות סירבו להגיב לדברים.