מיכל אלוני הורשעה ברצח שתי בנותיה

האם, שחנקה למוות את שתי בנותיה בנות ה-4.5 וה-6 בביתם רעננה, הורשעה היום על ידי בית המשפט בלוד ברצח בכוונה תחילה לאחר שהודתה בביצוע המעשה. פרקליטתה ביקשה להפחית את העונש בשל המצב הנפשי הקשה בו היתה שרויה

מיכל אלוני ובנותיה, ארכיון (חדשות 2)

מיכל אלוני הורשעה היום על ידי בית המשפט המחוזי בלוד ברצח בכוונת תחילה של שתי בנותיה נטלי בת ה-4.5 ורוני בת ה-6 באוקטובר 2010, לאחר שהודתה בביצוע המעשים. עורכי דינה ביקשו מבית המשפט להפחית בעונשה בשל חוות דעת פסיכיאטרית המייחסת לה הפרעה נפשית חמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאשרת את הדברים, אני מודה שחנקתי את שתי הבנות וכתוצאה מכך הן מתו ומבחינה משפטית הכוונה לרצח מכוונת תחילה", אמרה אלוני בבית המשפט. "אני מבינה שהדיון יעבור לשלב של העונש והבקשה שלנו היא לענישה מופחתת".

"יש בידינו חוות דעת פסיכיאטרית שמייחסת את ביצוע המעשים להיותה סובלת מהפרעה נפשית חמורה וממליצה לענישה מופחתת", הבהירה היום עורכת דינה. בעדותה בבית המשפט בחודש יוני האחרון סיפרה אלוני על הבעיות הנפשיות מהן סבלה עקב התעללות מינית מצד אביה. "יכולנו להתרשם שמיכל עשתה ככל יכולתה לשתף בכל הפרטים הכי אינטימיים וקשים שעברו עליה כילדה", סיפרה עו"ד חיון.

מקווה שיתחשבו במצבה הנפשי

כעת מקווה אלוני שבית המשפט יתחשב במצב הנפשי בו היתה שרויה בזמן המעשה וכי לא יוטל עליה עונש מאסר עולם. "אני מבינה את המשמעות של להודות ברציחת הבנות ומבקשת עונש מופחת בגלל המצב הנפשי בו הייתי", אמרה. 

בחודש אוקטובר 2010 התפרסמה הפרשה שזעזעה את המדינה. אלוני, ללא כל סיבה נראית לעין, חנקה למוות את שתי בנותיה הקטנות, נטלי בת ה-4.5 ורוני בת ה-6 בבית סבתן ברעננה. אבי הבנות העיד בבית המשפט כי לאחר המעשה, צלצלה אליו אלוני וסיפרה לו על אשר עשתה. "לעולם לא אשכח את השיחה הזאת", סיפר אז.