שעות לפני פרסום הדוח: הרפז בתביעת ענק

בועז הרפז, שעומד במרכז הפרשה שמסעירה מזה שנתיים את המערכת הביטחונית, הגיש הבוקר תביעת דיבה על סך 2.7 מיליון שקל נגד העיתונאים רונן ברגמן ודן מרגלית, שכתבו ספר העוסק בנושא. "הספר משמיץ את התובע לאורכו ולרוחבו", נכתב בכתב התביעה

תביעת ענק, הרפז (חדשות 2)

שעות ספורות לפני פרסום דוח מבקר המדינה, הגיש הבוקר בועז הרפז תביעת דיבה בסך 2.7 מיליון שקלים נגד העיתונאים דן מרגלית, רונן ברגמן והוצאת הספרים כנרת-זמורה-ביתן עקב פרסום הספר "הבור - הסודות האפלים מאחרי משבר המנהיגות החמור בתולדות צה"ל", העוסק בפרשה שהסעירה את המערכת הביטחונית בשנתיים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב התביעה, טוען הרפז כי הספר נכתב בצורה מגמתית ונועד להכפישו. הסא"ל במיל', שצפוי לעמוד במוקד הדוח של מבקר המדינה, מכחיש את הטענות שעלו נגדו בספר שפרסמו שני העיתונאים המוערכים. "הספר, הנושא למעלה מ-300 עמודים ורשימה ביבליוגרפית, הינו אסופה של דברי לשון הרע והשמצות חסרות שחר על התובע", נכתב בכתב התביעה.

לדברי עורכי דינו של הרפז, הספר מציג את דמותו של הרפז כנוכל שניצל את חוליי המערכת למטרותיו האישיות. "הספר משמיץ את התובע לאורכו ולרחובו בכל דרך אפשרית. חלק מהאמירות מופרכות מעצם אמירתן וחלקן בתיאור העובדות השקרי והמגמתי", נכתב.

היום בשעה 16:00 יותר לפרסום הדוח שנקרא על שמו של התובע. גורמים המעורים בפרטיו מבהירים כי הוא חושף את מערכת היחסים הרגישה והמעורערת בין צמרת צה"ל לשר הביטחון. הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ושר הביטחון ברק צפויים לספוג את מירב האש בדוח הקשה.

הרפז זייף על פי החשד מסמך שנועד לסכל את מועמדותו של יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. מי שהיה מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, שכתב את רובו המכריע של הדוח כינה אותו השבוע - "מהדוחות המפוארים ביותר שיצאו מתת ידי מוסד המבקר".