דוח הרפז יפורסם אחר הצהריים - "לא סוף הפרשה"

שנתיים וחצי לאחר שנחשף מסמך הרפז באולפן שישי, יפרסם מבקר המדינה את הדוח החמור "בפרשת הרפז". מי שצריך להיערך ביתר שאת הם שר הביטחון ברק והרמטכ"ל לשעבר אשכנזי שצפויים לספוג ביקורת חריפה על התנהלותם

היום בארבע אחר הצהריים, יותר לפרסום דוח מבקר המדינה בפרשת הרפז. יותר משנתיים אחרי שנחשף על ידי פרשננו אמנון אברמוביץ' ורוני דניאל באולפן שישי המסמך שהסתבר כמזויף - נדע כולנו מה היה באמת היה שם בסכסוך בין לשכות שר הביטחון ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מה שמותר לומר, בינתיים, הוא שצוותי החקירה במשטרה ובמשרד מבקר המדינה נדהמו מעוצמת הרגשות מעוצמת התיעוב ומהמקומות המכוערים כל כך שאליהם התדרדרו, לדבריהם, המעולים ביותר.

היום בפעם לראשונה נדע מה קרה שם. בשעה 16:00 יותר לפרסום מה שזכה לכינוי "דוח הרפז", לא טיוטה אלא הדוח הסופי - והוא קשה לקריאה ובעיקר מטריד. הדוח חושף את היחסים בין צמרת צה"ל ומי שעמד בראשו לבין שר הביטחון בתקופה רגישה. מדהים לקרוא במה היו עסוקים ועד כמה שני האישים הללו שהיו מופקדים על ביטחוננו.

הרפז זייף על פי החשד מסמך שיסכל את מועמדותו של יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. מי שהיה מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, שכתב את רובו המכריע של הדוח כינה אותו השבוע - "מהדוחות המפוארים ביותר שיצאו מתת ידי מוסד המבקר".

לא ניתן לצטט כרגע מהדוח הסופי - רק לומר שאיש לא יוצא בו טוב. למי שינסו לטעון שהדוח מאזן הבין הקביעות לגבי הפסול בהתנהגות ברק ואשכנזי, נאמר שעל פי התרשמותנו הסובייקטיבית נראה כי הרמטכ"ל לשעבר סופג ביקורת רבה וקשה יותר משר הביטחון.

מי שחושב שהיום ייסתם הגולל על הפרשה המכוערת הזו טועה. המבקר לשעבר חשב כי יש לפתוח מחדש את החקירה המשטרתית בפרשה, היועץ המשפטי לממשלה עו"ד וינשטיין עדיין לא החליט. על פי הדוח הודה בועז הרפז כי זייף את המסמך, אך בפני כתבנו הוא מכחיש. "אני מתכוון להגן על עצמי בדרך שכל אדם היה מגן על עצמו. אשתמש בכל הדברים שצריך להיות. מה שצריך לעשות על מנת להגן על חפותי - אני אעשה", כך הרפז אתמול.

ואם זה לא מספיק, בכיר ביותר במערכת האכיפה מבטיח גם הוא - צפו לגילויים חדשים בפרשת הרפז.