הפרקליטות הודיעה: נסגר התיק נגד גלעד שרון בפרשת "סיריל קרן"

לאחר עשר שנות חקירה הודיע פרקליט המדינה משה לדור על סגירת התיק נגד בנו של רה"מ לשעבר בפרשת השוחד שכונתה פרשת "סיריל קרן". הנימוקים לסגירת התיק יימסרו בשבוע הבא, אך ההערכה היא שהוא נסגר עקב חוסר ראיות

התיק נסגר. גלעד שרון (חדשות 2)

התיק נסגר אחרי עשור: פרקליט המדינה משה לדור הודיע היום על החלטתו לסגור את התיק נגד גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, בפרשה שכונתה פרשת "סיריל קרן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

המדינה הודיעה היום לבג"ץ על סגירת התיק כתשובה לעתירה שהגיש שרון לפרקליטות בנובמבר האחרון, על מנת שזו תנמק מדוע לא נתקבלה החלטה בתיק התלוי ועומד נגדו. פרקליט המדינה לדור הודיע כי ינמק את נסיבות סגירתו בשבוע הבא, ויעבירן לידי שרון הבן. עם זאת, ההערכות הן כי התיק נסגר עקב חוסר ראיות.

נחשד בתיווך למתן שוחד לאביו

בפרשה, שנתגלתה בזמן כהונתו של שרון כראש הממשלה בשנת 2002, נחשד הבן גלעד שרון בתיווך לשוחד. על פי החשד, ראש הממשלה לשעבר שרון קיבל הלוואה של כ-1.5 מיליון דולר מאיש העסקים סיריל קרן על מנת לכסות חובות של תרומות לא חוקיות שקיבל בפריימריז על ראשות הליכוד.

עוד נטען כי קרן שימש מעין "איש קש" להעברת תרומות מאיש העסקים האוסטרי מרטין שלאף שהיה בעל אינטרסים כלכליים בישראל. המשטרה חשדה כי סכום כולל של כ-4 מיליון דולרים הועברו לחשבונות של בניו של שרון, גלעד ועמרי.