שני אריתראים הורשעו בניסיון אונס של בת 15 בת"א

שניים מתוך שלושת החשודים בתקיפת הנערה בערב יום העצמאות האחרון הורשעו היום במסגרת הסדר טיעון. החשוד השלישי סירב לחתום על ההסכם והמשפט נגדו נמשך. בעוד כשבועיים יגזור בית המשפט את דינם, הפרקליטות מבקשת עונש של 8 ו-9 שנות מאסר

אחד הנאשמים בניסיון האונס (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע לפני זמן קצר שני אזרחים אריתראים בניסיון אונס של נערה בת 15 ובשוד של חבר שהיה עימה. השניים הודו במעשה שאירע בערב יום העצמאות האחרון בחניון בדרום העיר - במסגרת עסקת טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בפרשה נעצר חשוד נוסף, שלישי במספר, שלא הסכים לחתום על הסכם הטיעון על אף שהאישום נגדו הוא לא על ניסיון אונס, אלא על שריתק לקרקע את הנער אותו שדדו ומנע ממנו לעזור לחברתו. למרות הוכחות DNA חותכות, לפיהן השניים תקפו את הנערה מינית, החליטה הפרקליטות להאשימם רק בניסיון אינוס בגלל עדות חדשה של הנערה.

ב-16 בינואר יכריז הרכב שופטים בראשות השופטת שרה דותן על גזר דינם של האשמים. עונשם צפוי להיות 8 ו-9 שנות מאסר. הפער במשך המאסר טמון בעובדה שאחד הנאשמים הוא קטין. עם תום הדיון בהרשעה המשיכו השופטים לנהל את שלב ההוכחות במשפטו של החשוד השלישי.

עורכת הדין גלית בש, שמייצגת את אחד הנאשמים מטעם מהסנגוריה הציבורית סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "בראש השיקולים לחתימה על עסקת טיעון עמדה הכוונה לסיים את ההליך המשפטי בטרם תיאלץ הקורבן לעלות על דוכן העדים ולשחזר את המקרה".