המצלמה בבית האבות תיעדה את ההתעללות בקשיש הנכה

כתב אישום חמור הוגש נגד מטפל במוסד סיעודי בנהריה שנראה מכה חוסה, קשיש קטוע רגליים, רק משום שכעס עליו שנפל מכסא הגלגלים. האחיות שעמדו לצידו של התוקף הסתכלו ולא התערבו. המטפל אמר בבית המשפט: "זאת הייתה מעידה חד פעמית"

כתב האישום החמור שהוגש נגד מטפל בבית אבות בנהריה, מגולל סיפור התעללות קשה בקשיש קטוע רגליים, שהוכה על ידי המטפל רק כי נפל מכסא הגלגלים אליו הוא מרותק. האחיות שעמדו לצד התוקף לא סייעו לחוסה חסר הישע. המצלמות במיקום חשפו את התמונות הקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטפל נראה בסרטון כשהוא צועק על האחיות, גורר על הרצפה את הקשיש ומסיים בבעיטה לראשו. הוא גם סתר לחוסה חסר הישע לאחר שהאחיות החזירו אותו אל כסא הגלגלים. המטפל, מוחמד עבאס אמר בבית המשפט: "ביקשתי סליחה והבעתי חרטה, אל תשפכו את דמי, זו הייתה מעידה חד פעמית".

הפרשה נחשפה בתחילת החודש, כשמנהל המוסד פנה למשטרה בעקבות מידע שקיבל, לפיו אחד המטפלים במקום, תושב עכו בשנות ה-60 לחייו, בעט בראשו של קשיש נכה אחרי שזה החליק מכסא הגלגלים אליו הוא מרותק.

בין העבירות המיוחסות למטפל בכתב האישום: התעללות בחסר ישע ותקיפה בנסיבות מחמירות. האחיות שעמדו מהצד בעת ההתעללות ולא סייעו לקשיש עדיין לא נחקרו.