כך הנאשם ברצח אשתו הזעיק את מד"א

דקות ספורות אחרי שרצח לכאורה את אשתו ג'ני, טלפן שמעון קופר יחד עם בנו למד"א, הזמין אמבולנס וביקש סיוע. בקול שבור מתאר מי שנאשם ברצח מתוחכם ביותר: "אשתי במיטה, לא נושמת". כך זה נשמע

זו הייתה שיחה דרמטית. טלפון של שמעון קופר, בנוכחות בנו, למוקד מגן דוד אדום. "אשתי, ג'ני קופר, במיטה, לא נושמת, כך מצאנו אותה בני ואני" - סיפר למוקדן, דקות אחרי מה שבפרקליטות כבר מגדירים כאחד ממעשי הרצח המתוחכמים שראו. תיעוד השיחות ההן נחשף כעת לראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תיגש אליה בבקשה, היא חולה באיזה שהן מחלות?", שואל המוקדן את קופר בתחילת השיחה. "לא, יש לה בעיות של... פיניתם אותנו למאיר..", גמגם קופר, שלטענת חוקרי המשטרה תכנן את הכל - כחלק ממעשה הרצח. "מה קרה לה אבל אז?", ממשיך ושואל המוקדן."...של לנשום בזמן שינה", עונה לו קופר.

במשטרה אומרים היום שזה היה הכי קרוב לרצח המושלם. קופר, על פי כתב האישום שהוגש נגדו, ביקש מהמאהבת שלו, רופאה מרדימה, חומר הרדמה שאותו הזריק, כך נטען, לאשתו ג'ני. לדבריו, כשמצא את הגופה הזעיק את בנו, שמשתתף גם הוא בשיחה עם מד"א, ויש לציין - אינו חשוד בדבר.

"עכשיו אני רוצה שתתקרבו אליה ותגידו לי אם היא נושמת. באיזה צבע היא?", אומר המוקדן לקופר ובנו. הבן משיב: "כחול". "תנסו לצבוט אותה חזק, איפה שהכתפיים", מורה להם המוקדן, "שום דב", עונה הבן. "עשיתי את ה... אם אתה מדבר על עיסוי והנשמה - עשיתי".

"בדיוק, תעשה עוד, אל תפסיק, אל תפסיק בכלל", דורש מהם נציג מד"א, "אם אתה מתעייף אתה נותן לאבא שלך לעשות בדיוק אותו דבר", הוא אומר לבן ושואל - "לפני כמה זמן מצאתם אותה ככה?". "לא יודע", הוא עונה, "ירדתי לפני כמה דקות, ראיתי את אבא שלי...". "תשאל את אבא שלך לפני כמה זמן הוא ראה אותה ככה", מבקש המוקדן מהבן שעונה - "שתי דקות".

"למה שמעתי בקול הרופאה, למה?"

החוקרים, רק שנים אחר כך, בעקבות תחקיר התכנית "עובדה", עברו שוב ושוב על השיחה הזו. הם גילו כי קופר אכן הזמין אמבולנס עבור ג'ני, שבועות לפני הרצח, אך בבית החולים חשבו שג'ני בריאה. הכדורים שנמצאו ליד הגופה כלל לא היו כדורים שלה - אלא כדורים שקופר עצמו קנה וג'ני מעולם לא סבלה מעולם מדום נשימה. הכל המצאות של רוצח מתוחכם, טוענים החוקרים. בחלק הבא בשיחה ניסה קופר להטיל, כבר אז, את אשמת המווות של אשתו על רופאיה המטפלים - לכאורה.

"הסתכלתי על האישונים שלה, הם מורחבים", אומר קופר לנציג מד"א ומוסיף "אין תזוזה". "בסדר, תמשיכו לעשות עיסויים בבקשה", מורה לו המוקדן, "גם אמבולנסים, גם כוננים של מד"א בדרך אליכם, בסדר? עכשיו בוא תגיד לי בבקשה, אמרתם שהיא לא סובלת משום מחלות ותגיד לי מתי אתה שמת לב שהיא לא נושמת?" המוקדן הוסיף ושאל, "היא נטלה תרופות? איזה תרופות?".

קופר השיב אז - "לא יודע". כשנתבקש לבדוק באילו תרופות מדובר, החל להשיב. "ריספדין, ריספידן. ואסיבל. ו-וובן". כעבור מספר שניות החל קופר למלמל - "למה שמעתי בקול הרופאה, למה?".

שמעון קופר מואשם עכשיו ברצח, ובחקירה שמר על זכות השתיקה. פרקליטיו, מהסנגוריה הציבורית, צפויים להכחיש בשמו את האישום. במשטרה ובפרקליטות משוכנעים כי הצליחו לשים יד על אחד הרוצחים הכי מתוחכמים שפעלו כאן.