הרב שגנב ספרי תורה הודה והורשע

הרב יהודה רוזיליו מהיישוב ברוש בדרום הצליח להסעיר את הקהילה הקטנה, כשגנב ספרי תורה בשווי מאות אלפי שקלים מבית הכנסת אותו ניהל. היום הוא הודה במעשים שיוחסו לו במסגרת הסדר טיעון - והורשע. בראיון לחדשות 2 בתחילת החודש הביע הרב חרטה על מעשיו והסביר כי נקלע לחובות בשוק האפור

הרב יהודה רוזליו, שהיה רב בית הכנסת של היישוב ברוש בדרום במשך 12 שנים, הודה והורשע היום בבית המשפט השלום בבאר שבע בפרשת גניבת ספרי התורה שנחשפה לפני כחודשיים וחצי. הוא הודה במסגרת הסדר טיעון באישומים שיוחסו לו, אך לא הגיע להסכמה על העונש עם הפרקליטות. דינו ייגזר בעוד כ-5 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב רוזליו הודה ב-6 סעיפי אישום בנוגע לגניבת הספרים ומעשה הרמייה, והורשע על פי הודעתו בעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וגניבה בנסיבות מיוחדות.

רוזליו תפקד כרב בית הכנסת ביישובו במשך 12 שנים ואיש לא חשד ברב המוכר, עד שבמהלך ההקפות בחג שמחת תורה האחרון גילו להפתעתם המתפללים כי מספרי התורה הוצאו התכנים הכתובים על מגילות קלף והוחלפו בנייר קרטון. הרב רוזיליו נעצר והודה בגניבה. זאת, לטענתו, בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלע וחוב של 160 אלף שקלים לשוק האפור, שתפח בתוך שמונה חודשים ל-700 אלף שקלים.

על אף הודעתו בעובדות כתב האישום שהוגש נגדו, הרב ועורכי דינו לא הצליחו להגיע להסכמה על העונש עם הפרקליטות ועל כן הדיון בעונשו של הרב יידחה לחודש מאי.

"זה קורה בשלבים, כמו סחרחורת"

לפני כחודש העניק הרב ראיון ראשון לחדשות 2 ובו דיבר על הרקע למעשיו. "ריבונו של עולם נתן לי ניסיון שלא עמדתי בו", ניסה הרב להסביר. "אני מנצל את הבמה הזאת לבקש סליחה ומחילה. טעיתי. עד יומי האחרון אני אחזיר ואכפר על מה שחטאתי כלפי הציבור וכלפי ריבונו של עולם".

הרב רוזליו הביע תקווה כי המקרה שלו יעביר מסר גם לאנשים אחרים שנקלעים לקשיים כלכליים ויתריע בפניהם לא לקחת הלוואות בשוק האפור. "זה קורה בשלבים, כמו סחרחורת", אמר הרב רוזליו, "אתה לא שם לב ולא מתכנן מראש. האנשים האלה מציקים בלילות ובימים. הם לא נותנים מנוחה, טלפונים בלילות, הם יודעים איפה אתה גר, הילדים, אישתך, נותנים אולטימטום - אם לא, הריבית תגדל".