פרשת המין בביה"ס הטכני: מאסר למדריך

בית הדין הצבאי גזר 10 חודשי מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי, על הנאשם המרכזי בפרשת המין בבית הספר הטכני של חיל האוויר. הוא הורד לדרגת טוראי וישלם פיצויים למתלוננת. הוא הואשם בבעילה אסורה בהסכמה, במעשה מגונה ובהתנהגות שאינה הולמת

סוף לפרשת המין בטכני. אילוסטרציה (AP)

הנאשם המרכזי בפרשת המין בבית הספר הטכני של חיל האוויר נשלח אתמול ל-10 חודשי מאסר בפועל. נוסף על כך, גזר עליו בית הדין הצבאי עונש מאסר על תנאי למשך שנתיים. עוד הוחלט כי ישלם פיצוים בסך 6,000 שקלים למתלוננת ויורד מדרגת סמ"ר לדרגת טוראי, זאת במסגרת הסדר טיעון, שנתחם עם עורך דינו בני קוזניץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדריך הואשם בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה, במעשה מגונה ובהתנהגות שאינה הולמת. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי סרן אלי בורץ, בשלהי שנת 2011 או בראשית שנת 2012, בזמן שהנאשם שימש כמדריך בבית הספר, הוא והמתלוננת נכנסו למחסן, לאחר שזאת ביקשה ממנו תגבור לקראת מבחן - שם הם עיסו אחד את השנייה. בשלב מסוים, הוא אף נגע באיבר מינה ובמקרה אחר הם גם קיימו יחסי מין מלאים.

בנוסף, במהלך 2012-2010 הוא היה בקשר עם מספר בנות, כשלאחת מהן הוא ניסה לפתוח את רוכסן המעיל ואף נשק לה - כלשאחר מכן היא הדפה אותו. בנוסף, הוא גם ניסה להרים את חולצתה מספר פעמים והיא סירבה. המדריך הודה בחקירתו במשטרה הצבאית במיוחס לו, ונטל אחריות מלאה על המעשים תוך שהוסיף כי המעשים נעשו בהסכמה מלאה של התלמידות.

"חייל טוב ואדם מן השורה"

"מדובר בעבירות חמורות במהותן ובהיקפן, אשר גרמו לפגיעה בתלמידות קטינות, על אף שנדמה כי המעשים בוצעו בהסכמתן", לשון גזר הדין. "העבירות בוצעו על ידי הנאשם על רקע קווי אישיותו ועל רקע תחושת כוח ושליטה אך לא על רקע סטייה מינית".

"כפי שמרשי הצהיר מלכתחילה, מעולם לא בוצעו מעשים בכוח והדבר בסופו של דבר הוכח ונקבע בבית הדין", אמר בתגובה עורך הדין בני קוזניץ, שייצג את החייל. "מדובר בחייל טוב ואדם מן השורה אשר מבקש לשים את הדברים מאחוריו ולהמשיך בחייו".

לאחר הפרשה, שנחשפה בחודש ספטמבר האחרון, סיפרו הבנות כי מי שהייתה מסרבת לקיים יחסי מין הייתה נכשלת במבחנים. "בנות ששמרו על קשרים עם המדריכים - קיבלו ציונים טובים יותר, ולהיפך. ישנו גם מקרה אחד שבו אחת הבנות סיפרה שהיא סירבה לקיים יחסי מין עם אחד המדריכים - והוא הכשיל אותה בעבודת הגמר", סיפר אז חושף הפרשה לחדשות 2 באינטרנט.