צפו: מסע אלימות בתחנת המוניות

אחד הסיוטים של כל נהג מונית הוא מפגש עם צעירים ששתו אלכוהול וסף העצבים שלהם נמוך. מפגש אחד כזה לפני שבועיים במהלך חג החנוכה הסתיים באלימות קשה שתועדה במצלמות האבטחה וגררה אחריה כתב אישום חמור במיוחד. "היה להם רצח בעיניים", שיחזר אחד מנהגי המונית שהותקפו

יוסף פאשה, תושב רחובות בן 73, אב לשמונה וסב ל-28 נכדים הוא נהג מונית כבר יותר מ-50 שנה, אך גם נהג ותיק כמוהו מתקשה להיזכר מתי נקלע לאלימות אכזרית כזאת של צעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה קרה לפני שבועיים בתחנת המוניות שברחובות, 3 צעירים בילו באולם אירועים "שמיים כחולים" שם שתו על פי כתב האישום כמות רבה של אלכוהול בטרם על המונית של אייל. שניות ספורות לאחר מכן כבר החלו הצעירים להשתולל. "תוך כדי נסיעה אחד מהצעירים חנק אותי מאחורה, השני מהצד נגע לי בהגה, נסעתי לכיוון התחנה ברמזורים אדומים", שיחזר נהג המונית. אייל קיווה להרגיע את הרוחות בתחנת האם ובשל כך נקלט כל האירוע ע"י מצלמת האבטחה.

הנהגים משחזרים: "היה להם רצח בעיניים"

כשהגיעו לתחנת המוניות יצאו שלושת הצעירים מהמונית. סדרן התחנה ונהג נוסף הגיעו לסייע לאייל להרגיע את השלושה שלא הפסיקו לקלל ולגדף. אייל החזיר להם את דמי הנסיעה בתקווה שיעזבו את המקום - אבל שום דבר לא עזר. שניות לאחר מכן וללא כל סיבה החלו הצעירים להשתולל ולהכות כל מי שהיה בדרכם באמצעות אגרופים, כסאות מתכת, מוטות ברזל ופחי אשפה.

חלק מהנהגים שהגיעו למקום נאלצו לנוס על נפשם באמצעות המוניות שלהם, הסדרן ניצל לאחר שנעל את עצמו בתוך התחנה. אבל שלושה מהנהגים לא יכלו להימלט מאימת הצעירים - פאשה בן ה-73 הותקף שוב ושוב באמצעות כסא מתכת יד שאחד הנהגים מתערב וחוטף בעצמו מכות נמרצות מהתוקפים. "מעולם לא נתקלתי באלימות כזאת, היה להם רצח בעיניים", סיפר לאחר מכן פאשה שעדיין מנסה להתאושש מהמקרה.

אחרי מסע האלימות נמלטו השלושה מהמקום כשהם משאירים מאחוריהם את פאשה וחבריו מתבוססים בדמם. הנהגים הזעיקו את כוחות מד"א שפינו אותם לבית החולים קפלן בעיר. בזכות מצלמות האבטחה שהותקנו בחנות סמוכה, הצליחו שוטרי תחנת רחובות שהגיעו לזירה לאתר את שלושת הצעירים. אך הם לא הסתפקו בפציעת נהגי המוניות, הם התנגדו למעצר, תקפו ופצעו שלושה שוטרים ושני פקחים שנזקקו אף הם לטיפול רפואי.

השבוע הגישו משטרת רחבות ופרקליטות מחוז המרכז כתב אישום כנגד השלושה בבית המשפט המחוזי בלוד. אך נהגי מוניות "הנגב" עדיין מתקשים לעכל את ליל הטירוף שעבר עליהם במהלך חופשת חג חנוכה ע"י שלושה צעירים חסרי מעצורים.