מסתמן: החמרה בתוכן כתב האישום נגד ליברמן

שר החוץ לשעבר לא היה "אדיש" למינויו של השגריר בן אריה - אלא לקח חלק פעיל בהליכים. זה, כך מסתמן, השינוי שייעשה בכתב האישום שיוגש נגד אביגדור ליברמן בימים הקרובים. הסגן אילון בחקירתו: "היה ברור שבן אריה הוא מועמד השר"

כתב האישום נגד שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, אמור להיות מוגש לבית המשפט כבר בימים הקרובים. סעיף האישום, מרמה והפרת אמונים, אינו צפוי להשתנות, אך עם זאת - צפויה החמרה בתוכן כתב האישום. על פי כתב האישום המקורי, ליברמן התייחס "באדישות" למינויו של זאב בן אריה לשגריר ישראל בבלרוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום החדש צפוי לייחס לליברמן פעולה למען בחירתו של בן אריה לתפקיד, באופן אקטיבי. בחקירתו אמש חזר ליברמן על גרסתו שלא עבר כל עבירה פלילית בנוגע למינוי ושגם היום היה נוהג כפי שנהג.

בחקירה שנערכה אתמול בשעות הערב במשרדי היחידה לחקירות הונאה בלוד, נשאל ליברמן על הטיעונים לפיהם פעל למינויו של בן אריה לשגריר. שר החוץ לשעבר ענה בתגובה: "בן אריה היה מועמד מושלם. רק אם הייתי פועל נגדו אולי לא היו בוחרים בו".

ליברמן עומת עם העדויות שסיבכו אותו

בנוסף, עומת ליברמן עם עדויותיהם של חברי ועדת המינויים במשרד החוץ לפיהן פעל ליברמן לטובת מינויו של בן אריה. בעדותו של סגנו של ליברמן, דני אילון, אמר אילון כי "היה ברור שהשגריר, בן אריה, הוא מועמד השר לתפקיד".

בחקירתו, עימתו חוקרי היחידה את אילון עם ראיון שהעניק לאשת הערוץ הראשון, גאולה אבן, בו נשאל האם הוא זוכר אם שר החוץ פעל למנות את בן אריה לשגריר. באותו ראיון ענה אילון: "אני לא זוכר". החוקרים הקשו על אילון ושאלו: "איך זה הגיוני שאתה לא זוכר?". אילון השיב כי "ציפיתי לשאלות מדיניות בלבד והשאלה הפתיעה אותי. זאת הייתה דרכי לומר לגברת אבן - עברי הלאה".