פואד: "אני נקי וזך כבדולח"

זמן קצר אחרי שהמשטרה הודיעה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד בנימין (פואד) בן אליעזר והמליצה להאשימו בשוחד, מרמה והפרת אמונים, הגיב הח"כ והשר לשעבר לדברים וטען כי החוקרים טועים. "הדבר היחידי שהודיתי בו זה חוסר דיווח", אמר בן אליעזר בשיחה עם חדשות 2

שעות ספורות אחרי שהמשטרה הודיעה כי תמליץ להעמיד לדין את בנימין (פואד) בן אליעזר, הגיב חבר הכנסת לשעבר לחשדות המיוחסים לו בגין לקיחת שוחד ואמר כי הוא עדיין מאמין בחפותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא רק חושב שהם טועים, אני חושב שאני נקי וזך כבדולח", אמר בן אליעזר בשיחה עם חדשות 2. "הדבר היחידי שהודיתי בו זה חוסר דיווח - זה הכל", הוא הוסיף.

מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את חבר הכנסת הפורש בנימין בן אליעזר לדין, וכי בכוונתה להמליץ לפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

ביחידת להב 433 הסתיימה החקירה, שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס על ידי השר לשעבר ואחרים, והתגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות על ידו ועל ידי עשרה חשודים נוספים, על פי טענת המשטרה.

ג'קי בן זקן (חדשות 2)

על פי החשד, החל משנת 2006, בעת כהונתו של ח"כ בן אליעזר כשר התשתיות ובהמשך כשר התמ"ת, אנשי עסקים המקורבים אליו העבירו לידיו סכומי כסף גבוהים בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים שלהם. בנוסף, נחקרה פעילות הלבנת הון של בן אליעזר בהיקף של מיליוני שקלים, שהוסוותה על פי החשד, בחשבונות בני משפחתו, בהמרות כספיות אצל חלפני כספים (צ'יינג'ים) כשעל פי החשד, הכסף שימש בין היתר לרכישת נכסי נדל"ן ובחלקו הוסתר במזומן בכספת בבנק.

המלצה להעמיד לדין גם את בן זקן ונניקשווילי

בתום החקירה הוחלט כי קיימת תשתית ראייתית מספקת כנגד ח"כ בן אליעזר לביצוע עבירות לקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. בנוסף לבן אליעזר, במשטרה טוענים כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות המיוחסות למספר חשודים נוספים ובהם ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי.

פרקליטיו של בנימין (פואד) בן אליעזר, עורכי הדין נבות תל צור וטל שפירא, מסרו כי פואד דוחה את המלצות המשטרה מכל וכל: "במשך 60 שנה שירת בן אליעזר את מדינת ישראל נאמנה ובתחושת שליחות, והוא נחוש להיאבק על שמו הטוב חרף מצבו הרפואי המורכב. אנו מקווים ומאמינים, כי בחינה יסודית ומעמיקה של החומר על ידי הפרקליטות, תעלה תמונה שונה לחלוטין".

ב-30 השנים האחרונות הוא כיהן בתשע קדנציות כחבר כנסת ובקדנציה האחרונה אף נחשב לחבר הכנסת הוותיק ביותר בבית הנבחרים. הוא כיהן בעברו כשר הביטחון וממלא מקום ראש הממשלה, שר הבינוי והשיכון, שר התשתיות, שר התקשורת ושר התמ"ת. כמו כן, הוא כיהן בעבר כיו"ר מפלגת העבודה.