בג"ץ לעותרים נגד אוניברסיטה באריאל: תקנו את העתירה

בג"ץ קיבל הערב את עמדת המדינה בנושא הפיכת המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה רשמית, ודורש מהאוניברסיטאות שעתרו נגד ההחלטה - לתקן את עתירתם. זאת, מפני שאלוף פיקוד המרכז כבר אישר את הבקשה, ואישורו לא נכלל בעתירה

אין סיכוי לקבלת העתירות. המרכז באריאל (יצחק שליסל)

האוניברסיטה באריאל ממשיכה להתגלגל בבית המשפט: בג"ץ קבע הערב שהאוניברסיטאות שעתרו נגד הכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל צריכות לתקן את עתירתן - מפני שהיא הייתה "עתירה מוקדמת" ומאז שהוגשה, אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון כבר אישר את הבקשה. העתירה החדשה צריכה לכלול את ביטול אישורו של אלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכך קיבל בג"ץ את עמדת המדינה בנושא, כפי שהוצגה היום, וקבע שלא יינתנו צווי ביניים לעצירת המהלך. בוועד ראשי האוניברסיטאות הגיבו: "מסיבות טכניות בלבד, ומאחר והחלטת המפקד הועברה אלינו רק הערב, נתבקשנו על ידי בג"ץ להגיש תוך שבוע בקשה מתוקנת וכך נעשה. בכל מקרה, העתירה עצמה תלויה ועומדת ואנחנו מקווים כי בג"ץ יבטל את ההחלטה וימנע פגיעה במערכת ההשכלה הגבוהה".

בתשובת המדינה לעתירה, טענו נציגי הפרקליטות שוועד ראשי האוניברסיטאות מוזמן להגיש עתירה חדשה בנושא שתדרוש לבטל את אישורו של האלוף אלון. בנוגע לדרישת הוועד להוציא צו ביניים להחלטתו של ניצן, טענו שם כי סיכויי העתירה להתקבל בבית המשפט העליון "קלושים ביותר" ודורשים לדחות אותה על הסף.

בתגובת המדינה נכתב כי טענותיהם של ראשי האוניברסיטאות, שאישור ההמלצה להכיר במרכז באריאל כאוניברסיטה יוביל למצב משפטי בלתי ניתן להשבה, הן "סתמיות ובלתי מבוססות".

בנוגע לטענת האוניברסיטאות כי התבצע מחטף בקבלת ההחלטה, הגיבו בפרקליטות שהטענה צפויה להידחות. "היה ברור וגלוי כי המדינה ממשיכה לפעול בעניין ההכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה", נכתב בתגובה.