תיק ליברמן: איסוף העדויות הושלם - הממצאים הועברו לפרקליטות

חומרי החקירה בתיק ליברמן הועברו היום לפרקליטות המדינה, שאמורה להחליט אם לשנות את כתב האישום ומתי להגישו. אמש עומת שר החוץ לשעבר עם עדויות חברי ועדת המינויים וחזר על עמדתו לפיה לא היה כל פסול במעשיו. ההחלטה בעניינו עשויה להתקבל בימים הקרובים ואף בשעות הבאות

ליברמן, אמש בכינוס הליכוד ביתנו (חדשות 2)

בתום חקירה שנמשכה כ-40 דקות בלבד, השלימה אמש המשטרה את שלב איסוף העדויות בתיק ליברמן. הבוקר הועבר החומר לפרקליטות המדינה, שם יוחלט אם לתקן את כתב האישום ומתי להגישו. על פי הערכות שונות, ההחלטה בעניין עשויה להתקבל בימים הקרובים ואף עוד הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, בתום כנס הליכוד ביתנו, נסע שר החוץ המתפטר למשרדי החקירות, שם עימתו אותו החוקרים עם החומרים שנאספו - זאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות בפרשת מינוי השגריר.

בחקירה חזר ליברמן על עמדתו לפיה לא נפל כל פסול במעשיו. הוא חזר וטען כי לא פעל למינוי של השגריר בן אריה, אלא לא פעל למניעתו כפי שטענה תחילה הפרקליטות.

פרשת השגריר והמינוי

פרשת השגריר החלה לפני ארבע שנים כשליברמן ערך ביקור במינסק, בירת בלארוס. במהלך הביקור העביר בן-אריה לידי שר החוץ פתק בו נכתב כי מתנהל נגדו חיקור דין בנוגע לכשירות פעילותה של חברה מסוימת. ליברמן טען בעדותו בפרשה כי הוא קרא את תוכן המכתב ולאחר מכן השליך אותו לשירותים. בהמשך הזהיר את מקורביו כי "כמה שבן-אריה אינטיליגנט ומשכיל - ככה הוא עלול לסבך אותנו ואת עצמו".

עם סיום תפקידו חזר בן-אריה ארצה והחל לעבוד במטה המדיני של ישראל ביתנו. הוא ביקש מליברמן לקבל את מינוי שגריר ישראל בלטביה, אך שר החוץ הפנה אותו להתמודד במכרז הדרוש לכך. בתום ההליך זכה בן-אריה בתפקיד מבין תשעה מועמדים שהתמודדו עליו. בראשות הוועדה הבוחרת עמד סגנו של ליברמן דני איילון.

לאחר סיום המכרז הובא המינוי לאישור ועדת השרים, ובישיבה ליברמן בחר שלא לציין את הדרך בה התבצעה הבחירה. גם בהמשך, בישיבת ממשלה שהתקיימה בנושא, שר החוץ לא אמר דבר הנושא והמינוי אושר לצד 17 מינויים נוספים. מנגד, טענו סנגוריו של ליברמן כי לא ייתכן שביצע עבירה בכך שלא פצה את פיו.