המדינה לבג"ץ: "העתירות נגד ההכרה באוניברסיטה יידחו"

המדינה הגישה לבג"ץ את תגובתה לעתירות שהגישו ראשי האוניברסיטאות נגד ההחלטה להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה. הפרקליטות: "העתירות צפויות להידחות על הסף"

אין סיכוי לקבלת העתירות. המרכז באריאל (יצחק שליסל)

המדינה הגישה היום לבג"ץ את תגובתה לעתירה ולצו הביניים שהגיש ועד ראשי האוניברסיטאות נגד החלטת שר הביטחון להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה. המדינה טוענת כי יש לדחות את העתירה בשל היותה "עתירה מוקדמת" - עתירה שהוגשה טרם קבלת האישור הנדרש מאלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציגי הפרקליטות טוענים כי ועד ראשי האוניברסיטאות מוזמן להגיש עתירה חדשה בנושא שתדרוש לבטל את אישורו של האלוף אלון. בנוגע לדרישת הוועד להוציא צו ביניים להחלטתו של ניצן, טוענים בפרקליטות כי סיכויי העתירה להתקבל בבית המשפט העליון "קלושים ביותר" ודורשים לדחות אותה על הסף.

בתגובת המדינה נכתב כי טענותיהם של ראשי האוניברסיטאות, שאישור ההמלצה להכיר במרכז באריאל כאוניברסיטה יוביל למצב משפטי בלתי ניתן להשבה, הן "סתמיות ובלתי מבוססות".

בנוגע לטענת האוניברסיטאות כי התבצע מחטף בקבלת ההחלטה, הגיבו בפרקליטות שהטענה צפויה להידחות. "היה ברור וגלוי כי המדינה ממשיכה לפעול בעניין ההכרה במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה", נכתב בתגובה.