זוכו מרצח חייל - ויפוצו במיליון שקלים

בית משפט המחוזי בנצרת נתן תוקף פסק דין להסכם פשרה בין המדינה לשני תושבי כפר כנא שהואשמו לשווא בחטיפתו ורציחתו של החייל אולג שייחט ז"ל בשנת 2003. הרוצח האמיתי מרצה מאסר עולם

החייל אולג שייחט ז"ל (באדיבות המשפחה)

המדינה תפצה במיליון שקלים את יוסף סביח ושריף עיד, שניים מתושבי כפר כנא, שהואשמו לשווא בחטיפה ורצח של החייל אולג שייחט ז"ל מנצרת עילית. על פי הסדר הטיעון שנחתם, המדינה תפצה את השניים בחצי מיליון שקלים כל אחד, לאחר שישבו 10 חודשים בכלא ועוד כשבועיים במעצר בית. בנוסף, לפי ההסדר יפוצו עורכי דינם ב-175 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת נתן היום תוקף פסק דין להסכם הפשרה של המדינה. האירוע התרחש בשנת 2003, אז החייל שייחט נחטף ונרצח במטע זיתים סמוך לכפר כנא. שייחט ז"ל נחטף בצומת בית רימון בעת שחזר מבסיסו בצפת לביתו בנצרת עילית. לאחר חיפושים שערכו אחריו, גופתו נמצאה במטע.

תחילה הואשם גם טארק נוג'ידאת, אך בהמשך נעצרה חברי חוליית טרור שנחשדה במעשה. הוא פוצה בשנת 2006 ב-450 אלף שקלים, לאחר שנקבע גם כן בבית המשפט המחוזי בנצרת כי אינו מעורב באירוע. בעקבות סתירות שהתגלו בהודאות הנאשמים בחקירת השב"כ, הוחלט שאין מספיק  ראיות כדי להגיש כתבי אישום, למרות שהשניים הודו תחילה במעשה.

בשנת 2007 נגזר על מוחמד ענבתאווי בן ה-23 מכפר כנא מאסר עולם בגין הרצח. הוא הורשע גם בחטיפה, פעילות וחברות בארגון טרור ובארבעה מקרים של ניסיון לחטיפת חיילים. בפסק הדין נכתב כי הוא ונאשמים אחרים היו חברים בארגון טרור בשם "חופשיי הגליל", שפעל באזור הגליל התחתון.