דוקר חברתו הורשע ברצח

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע את ויטלי מיכאלוב ברצח בת זוגו אולגה סורינובה, שגופתה נמצאה בספטמבר 2011 בדירתם ועליה זרי פרחים. השופטים דחו טענתו של מיכאלוב כי יש להרשיעו רק בהריגה כי מעשיו הגיעו בתגובה להתגרות מצד הקורבן

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע הבוקר את ויטלי מיכאלוב,, בן 42 מפתח תקווה, ברצח חברתו אולגה סורינובה, בת 32, בספטמבר 2011 ודחה את טענתו כי יש להרשיעו בהריגה כי בת זוגו התגרתה בו. בנוסף, נקבע כי הוא ישלם פיצויים למשפחת הנרצחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכב השופטים, בראשות השופטת רות לורך, קבע כי הייתה כוונת תחילה במעשיו של מיכאלוב. זאת, לאחר שהתביעה שכנעה את בית המשפט כי מדובר ברצח וכי לא הייתה התגרות מוקדמת מצד הקורבן, כפי שטען מיכאלוב. הוא צפוי לעונש של מאסר עולם.

עו"ד לירן פרידלנד, המייצגת את מיכאלוב, אמרה לחדשות 2 באינטרנט לאחר ההרשעה כי "לאחר קריאה ולימוד של הרשעת מרשי אני חושבת שבית המשפט העליון ייאלץ להידרש להכרעה הזו ולשאלה האם אכן מדובר ברצח ולא בהריגה כפי שטענתי במהלך המשפט".

היא הסבירה כי הסוגייה המרכזית במשפט נגעה לשאלה האם מעשהו של מיכאלוב הגיע בתגובה להתגרות מצד הקורבן וטענה כי כמה דקות לפני האירוע הטיחה החברה במיכאלוב שהיא בוגדת בו עם שני גברים, מה שגרם לו לאבד את עשתונותיו.

הגופה נמצאה עטופה בסדין ועליה זרי פרחים

על פי כתב האישום, התקשר מיכאלוב למשטרה והודיע כי רצח את בת זוגו מספר ימים לפני השיחה. מיכאלוב אף נתן לשוטרים את כתובתו, הודיע שיש מפתח לבית בתיבת הדואר, וניתק.

כוחות גדולים שהוזעקו אז למקום איתרו את גופתה של סורינובה על המיטה, עטופה בסדין ועליה זרי פרחים, כשהיא במצב ריקבון מתקדם. מיכאלוב לא היה בדירה ונעצר רק כעבור כמה ימים אחרי מצוד נרחב.

רס"ב יצחק אלבז, ראש צוות חקירת הרצח, סיפר בעבר לחדשות 2 באינטרנט כי מיכאלוב הודה בפרטי הרצח ושיחזר את האירוע. "הוא התקשר למשטרה והודיע שרצח את חברתו שבוע לפני. צוות החקירה שהגיע לבית זיהה את הגופה עטופה בסדין ושקיות ניילון, כשמונח לצידה זר פרחים ומכתב אהבה", אמר. "לאחר הודעתו למשטרה הוא נעלם".