ליברמן: הפרסומים בתקשורת שקריים

שר החוץ המתפטר מגיב לפרסומים על ההתפתחות בחקירתו ובהם זה בחדשות 2, לפיו עדותו של סגנו דני אילון סיפקה ראיות חדשות נגדו בתיק השגריר ותוקף את התקשורת. "מטרת הפרסום - לשבש את ההליכים ולזרות חול בעיני הציבור", הדגיש ליברמן. "בין הדיווח למציאות אין שום קשר"

שר החוץ המתפטר אביגדור ליברמן מגיב לפרסום בחדשות 2, לפיו העדות של סגנו דני אילון היא שהביאה בסופו של דבר להסתבכותו בפרשת השגריר. "ביממה האחרונה הוצפו כלי התקשורת בהדלפות ושמועות שונות ומשונות שבינן לבין המציאות אין שום קשר", מסר הבוקר ליברמן בהודעה שהופצה לכלי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברצוני להדגיש שכל 'השמועות והציטוטים', שכביכול מטעמי או מטעם 'מקורבים' בדבר טענות שאטען כביכול במשטרה או השמצות על אנשים אחרים, לא היו ולא נבראו וכל מטרתן היא מניפולציה, לא מתוחכמת במיוחד, לשבש את ההליכים ולזרות חול בעיני הציבור", הדגיש ליברמן. "כל מה שיש לי לומר אגיד בהשלמת החקירה במשטרה ובבית המשפט". 

אילון סיפק עדויות חדשות

אמש פרסם פרשננו אמנון אברמוביץ' כי אילון הוא האיש סיפק עדויות חדשות בתיק ליברמן, ואשר בגינן הוא צפוי להיחקר עוד השבוע באזהרה. חקירתו של ליברמן תיערך בסוף השבוע, ובמהלכה הוא יתבקש לשטוח את גרסתו לעדות שמסר אילון וגרמה להסתבכותו בפרשת השגריר בבלרוס - שבגינה הוא יועמד לדין. לפי ההערכה במשטרה, יטען ליברמן להגנתו כי העדות שמסר אילון היא נקמה על כך שהחליט להדיחו מרשימת הליכוד-ביתנו לכנסת הבאה והביא לקץ דרכו הפוליטית.

ליברמן יציג כראייה לטענתו ריאיון עיתונאי שבו טען אילון כי הוא כלל לא זוכר אם שר החוץ לשעבר שוחח איתו בנושא מינוי של זאב בן-אריה לשגריר בלטביה - מה שלא מנע מחברי ועדת המכרזים של משרד החוץ לבחור בו פה אחד לתפקיד.

בסביבתו של אילון סירבו תחילה להתייחס לדברים. מאוחר יותר מסרו שם כי הם מכחישים את תוכן הידיעה. 

העדויות החדשות: תפקידים תמורת שתיקה, הסתרת דוחות

מהעדויות החדשות בתיק ליברמן עולה תמונת מצב בעייתית באשר לאופן שבו מונה זאב בן-אריה מונה לשגריר בלטביה - הליך שהיה, לכאורה, רצוף אירועים חריגים. בין היתר, צוין כי הכוונה להציבו שם נעשתה בניגוד לנהלים שלפיהם אין למנות אדם לתפקיד בחו"ל לפני שמלאו שנתיים לסיום שליחותו הקודמת. במקרה המדובר, חלפה פחות משנה מאז סיים את כהונתו כשגריר בבלרוס.

השגריר זאב בן-אריה (חדשות 2)

נוסף על כך, נמסר באותן עדויות כי בעת הדיונים על המינוי הוסתרו מחברי ועדת המכרזים של משרד החוץ חלק מחוות נדעת על התנהלותו של בן-אריה בעת שליחותו במינסק, שקבעו כי בעקבות מעשיו שם - הוא אינו ראוי לייצג את ישראל בתפקיד דומה פעם נוספת.

מסמך נוסף שהוסתר לכאורה מחברי הוועדה נוגע לדוח חריף שכתב אחד מבכירי משרד החוץ, שהטיח ביקורת נוקבת בבן-אריה.