הורשע הנהג ששכח פעוטה ברכבו וגרם למותה

בית משפט השלום בנתניה קבע בהכרעת הדין בתיקו של איוון אולוס כי גרם ברשלנות למותה של טלי דשקוב, בת 3 מנתניה. "הטמפרטורה בתוך הרכב הסגור עלתה עד לרמה אפשרית של 90 מעלות צלזיוס", טענו בפרקליטות. "רק לאחר כשבע שעות הוא הבחין בגופתה של המנוחה"

טלי דשקוב. נהג ההסעות הורשע (ידיעות אחרונות)

כשנה וחצי אחרי שטלי דשקוב, בת 3 מנתניה, נשכחה ברכב ההסעות אל גן הילדים ומתה ממכת שמש - הרשיע היום בית משפט השלום בעיר את הנהג, איוון אולוס, בגרימת מותה ברשלנות. הסייעת בגן, אולגה זבירוב, הועמדה לדין גם כן בתיק - אך טרם התקבלה הכרעת הדין בעניינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטרגדיה התרחשה ב-8 באוגוסט 2011. "עם הגעת הרכב לגן הילדים, החלו הנאשמים בהורדת הילדים מהרכב וליוו אותם לדלת הגן. הילדים כולם עזבו את הרכב, למעט טליה דשקוב. הנאשמים לא הבחינו שזו לא ירדה מהרכב ולא הגיעה לגן הילדים. הם לא ערכו סריקה בין המושבים על מנת לוודא כי כל הילדים ירדו בבטחה", מגולל כתב האישום נגד השניים.

מאוחר יותר, לפי הפרקליטות, החנה אולוס את רכב ההסעות - שבו ננעלה דשקוב - ליד ביתו, במקום שהיה חשוף לשמש הקופחת של הקיץ. "הטמפרטורה בתוך הרכב הסגור עלתה עד לרמה אפשרית של 90 מעלות צלזיוס", מפרט כתב האישום. "כתוצאה מכך, לקתה דשקוב במכת חום שממנה מתה במהלך היום, בשעה שאינה ידועה במדויק, ובעודה בתוך הרכב הסגור".

הטרגדיה הנוראה התגלתה לאולוס "רק ב-14:45, לאחר כשבע שעות, אז הבחין בגופתה של המנוחה בתוך הרכב", כתבו בפרקליטות.

עורכי הדין בני נהרי ושוש חיון, סנגוריו של נהג ההסעות, מסרו הערב לחדשות 2 באינטרנט: "מרשנו הודה בכתב אישום מתוקן. ביקשנו לדחות את הטיעונים לעונש עד למאי, כדי שנוכל לקבל תסקיר מטעם שירות המבחן. על אף שמדובר בעבירת גרימת מוות ברשלנות, שהיא כשלעצמה כלל אינה פשוטה, יש לשמור על פרופורציות ולזכור כי נקבעה לה לצדה עונש מקסימום של שלוש שנות מאסר. אנו נבקש להמיר זאת בעבודות שירות".