לילה של אלימות: התפרעו, הכו ותקפו - גם את השוטרים

בשבוע שעבר תקפו שלושה צעירים תושבי רחובות לא פחות מעשרה אנשים, נהגי מוניות שהסיעו אותם ושוטרים, כשהם מכים אותם בכיסאות מתכת, באגרופים ובבעיטות. היום הוגש נגדם כתב אישום ואושר מעצרם עד תום ההליכים. כל הצעירים הורשעו בעבר או שמתנהל נגדם תיק נוסף של עבירות תקיפה ואלימות

לילה של אלימות ברחובות, למצולמים אין קשר (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי של מחוז מרכז הוגש היום כתב אישום נגד שלושה צעירים בני 18 ו-19 בגין עבירות אלימות חמורות, לאחר שתקפו לפני כשבוע שלושה נהגי מונית ברחובות - ללא כל סיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סבב האלימות הראשון החל ביום שלישי שעבר בשעה 2:00 בלילה, כששלושת הצעירים עלו על מונית לאחר שבילו באולם אירועים ושתו בו אלכוהול. בתוך המונית החלו הנוסעים להתקוטט בינם לבין עצמם עד שהנהג עצר בצד הדרך וניסה להפריד ביניהם. מאבק אלים התפתח כשאחד הצעירים ניסה לנפץ בקבוק זכוכית שהיה בידיו על הכביש ולהשתמש בו נגד הנהג.

בתום המאבק חזרו כולם למונית, שם הנאשמים אחזו את הנהג בצווארו ועשו ברכב כרצונם. למרות זאת, ניתב הנהג את הנסיעה לעבר תחנת המוניות שם התפתח מאבק נוסף לאחר שהנוסעים דרשו לקבל בחזרה את דמי הנסיעה שלהם. כשנהג מונית אחרת ניסה להזמין משטרה לאור ההתנהגות האלימה של הצעירים הם הכו אותו באמצעות כיסאות מתכת.

נהג מונית אחר ניסה להרגיע את הרוחות ובתגובה ספג גם הוא מכות קשות, בין השאר מפח אשפה שהושלך לעברו. לשלושת נהגי המוניות, אחד מהם בן 72, נגרמו חבלות קשות הכוללות שברים בפנים, בצלעות, חבלות בראש ועוד.

סבב אלימות נוסף: תקיפה של שבעה אנשי שיטור

האלימות לא פסקה גם כשכוחות המשטרה הגיעו למקום על מנת לעצור את המתפרעים. לא פחות משבעה אנשי שיטור ומתנדבים ספגו בעיטות, אגרופים, שריטות וגידופים. לאחר שאותרו החשודים ניסתה אחת השוטרות להכניסם לניידת, בתקופה הכו אותה באגרופים. כששוטרת נוספת ניסתה לאזוק את רגליו של אחד הצעירים, הוא בעט בפניה.

במהלך ניסיון ההשתלטות על החשודים שני שוטרים נוספים הותקפו בבעיטות ובאגרופים. גם לאחר שהוכנסו לניידת המשיכו החשודים להתפרע ושרטו את פניו של אחד השוטרים ברכב. כשהוצאו מהניידת סמוך לתחנת המשטרה ניסה אחד החשודים לנגוח בשוטרים על מנת לברוח מהמקום.

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד הצעירים בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות תוך שימוש בנשק קר וגרימת נזק לרכוש. כמו כן ביקשו התובעים לעצור את הצעירים עד תום ההליכים נגדם מכיוון שזו אינה הפעם הראשונה שהם מבצעים מעשי אלימות קשים. שניים מהצעירים הורשעו בעבר בגין איומים ותקיפה ונגד הצעיר השלישי מתנהל בימים אלה משפט בגין אותם אישומים.