הירשזון ישוחרר מהכלא בחודש הבא

לאחר כמעט שלוש שנים וחצי בבית הסוהר, החליטה ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר לקצר את עונשו של אברהם הירשזון. שר האוצר לשעבר שהורשע במעילה צפוי להשתחרר כבר באמצע ינואר. "הוא הודה לפרקליטות על ההחלטה ושמח מאוד", אמרה פרקליטתו לחדשות 2 באינטרנט

בדרך הביתה, הירשזון (חדשות 2)

בדרך הביתה: ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר החליטה היום לקצר את מאסרו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון בשליש. המשמעות: כבר בחודש הבא הוא ישוחרר לביתו, לאחר תקופת מאסר של קרוב לשלוש וחצי שנים. הירשזון הורשע במעילה בהיקף של מיליוני דולרים בכספי הסתדרות העובדים הלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי אכיפה שעמדו בקשר עם הירשזון בשנים שהעביר מאחורי סורג ובריח סיפרו כי גם כעת הוא מסרב להודות שהיה אחראי לעבירות החמורות בהן הורשע. לטענתו, המעשים שביצע היו "טיפשיים ולא אתיים" - אך הוא התעקש כי בשום פנים ואופן לא גנב. למרות זאת, קבעו הן שופטי המחוזי שהרשיעו אותו והן שופטי העליון שדחו את ערעורו כי אכן היה אחראי למעילת כספים רבת-ממדים.

הירשזון יסיים את תקופת ריצוי עונשו ללא גיליון התנהגות נקי, בעקבות מספר זעום של הערות מצד גורמי מודיעין. עם זאת, הן נחשבות לזניחות באופן יחסי - שכן חוות הדעת שניתנה על תפקודו של השר לשעבר בכלא הייתה מצוינת. את מאסרו החל לרצות השר לשעבר בכלא חרמון בספטמבר 2009. על פי המסתמן שחרורו הצפוי יהיה באמצע חודש ינואר.

"היום הוחלט על שחררו המוקדם של האסיר לאור חוות הדעת החיובית בעניינו. המדינה הסכימה לשחרור והוועדה הסכימה איתה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט עו"ד רותם טובול, פרקליטתו של הירשזון. "בהמשך ישתלב האסיר בפרויקט משותף עם הרב גרוסמן. הוא הודה לפרקליטות ושמח מאוד על שחרורו".