מאסר עולם לבנו של סגן ראש עיריית נצרת שרצח את אשתו

בית המשפט המחוזי בעיר שלח את באסל סלאם לתקופה ארוכה בכלא, לאחר שהורשע ברצח אשתו לפני כשנתיים. הרוצח טען כי ירה בטעות, אך השופטים קבעו בהחלטתם: "הרוצח ירה בה בכוונה תחילה". סגן ראש העיר נצרת: "התנכלו לו כי הוא בני"

בנו של סגן ראש העיר נשלח למאסר עולם (חדשות 2)

בית משפט המחוזי בנצרת גזר היום מאסר עולם על באסל סלאם, בנו של סגן ראש העיר, שהורשע ברצח אשתו האלה סייפל בביתם לפני כשנתיים. סלאם, בן 37, הורשע בעבירות של רצח, החזקת נשק שלא כדין ושיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

באסל סלאם, בנו של סגן ראש עיריית נצרת עלי סלאם, רצח ביריות את אשתו, תושבת חיפה במקור, בפברואר 2010 לאחר שבין בני הזוג נגלע ויכוח. שעתיים אחרי ביצוע הרצח, התקשר סלאם למוקד המשטרה ולאביו וסיפר כי ירה למוות באשתו. השופטים קבעו בהכרעת הדין כי סלאם ירה באשתו בכוונה תחילה ולא בטעות כפי שטען.

הבוקר הגיעו לבית המשפט חברים ובני משפחה כדי לשמוע את גזר הדין. אביו של סלאם אמר לאחר ההכרעה: "בני קיבל את העונש רק בגלל שהוא הבן של סגן ראש העיר". עורך דינו של סלאם, עו"ד אחמד מסאלחה, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנחנו נערער על ההחלטה לבית המשפט העליון".

"בית המשפט טעה"

עו"ד מסאלחה הוסיף כי "אנחנו חושבים שבאסל לא התכוון לרצוח אותה. נפלה בבית המשפט טעות ואנו מקווים שהעליון יהפוך את ההחלטה". הוא אף טען כי "בית המשפט המחוזי שגה היום בהחלטתו. מרשי לא התכוון לרצוח נכון שהאירוע קשה עבור משפחתה של הנרצחת, אבל גם משפחתו של סגן ראש העיר סובלת מאוד".

עלי סלאם, אביו של הרוצח, ידוע בפעילותו בהפגנות נגד אלימות כלפי נשים במגזר הערבי ובשבוע שבו אירע הרצח השתתף בהפגנה שנערכה בנצרת. מספר חודשים לאחר הרצח, הושגה סולחה בין משפחתו של הרוצח לבין משפחת הנרצחת.