צעיר שהתערב בוויכוח טוען: שוטר תקף אותי ללא סיבה

נמרוד פילדמן מירושלים העיר לשוטר שהתנהג באופן תקיף כלפי נערים, ולטענתו שילם על כך מחיר כבד. הוא נעצר, חושמל באקדח חשמלי, הושלך למעצר ולדבריו גם הוכה על ידי שוטרים שהאשימו אותו בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות

לפעמים כנראה עדיף לא להתערב, זה אולי הלקח העיקרי אותו ייקח נמרוד פילדמן מאותו לילה באפריל השנה. פילדמן, תושב ירושלים בן 29, יצא אז מבילוי במרכז העיר, אחרי שבוע של מילואים. הוא הבחין בשוטר משוחח עם שני נערים מתוך הניידת, כשלפתע הניידת עולה, לטענתו, בפראות על המדרכה, חוסמת את דרכם של הנערים והשוטר יוצא אליהם ומדבר בתקיפות. פילדמן, שחזה בנעשה וביקש לשאול את השוטר לפשר המעשה הקיצוני כלפי בני הנוער ההמומים, הפך בן רגע למוקד ההתרחשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"באקדח חשמל שלוף השוטר צעק עלי להיכנס לניידת ושאני מעוכב באשמת הפרעה לשוטר", סיפר פילדמן. "עניתי לו שאין לו זכות לעצור כי לא עשיתי כלום. הוא הכניס אותי לניידת וחישמל אותי, כמובן ללא שום התקפה מצידי". עוד מציין פילדמן כי חווה קללות ואיומים מצד השוטר: "הוא הבטיח לי שיסבך לי את החיים ושלא אשכח אותו".

פילדמן היה בטוח שכאשר יגיע לתחנת המשטרה הוא ישוחרר כי לא ביצע שום עבירה, אך גם בתחנה הוא ספג, לטענתו, מהלומות מצד מספר שוטרים בעודו אזוק. לאחר כשעתיים בהם היה נתון לחקירה, נאמר לו כי הוא חשוד בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והוא נשלח למעצר ליומיים. פילדמן, שאין לו כל עבר פלילי, טוען שהוא סוחב עד היום את הטראומה של אותו לילה.

כאשר הובא לבסוף בפני שופט, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים בעניינו עקב "מסוכנות לציבור". למרות בקשת המשטרה, שחרר בית המשפט את פילדמן למעצר בית. "עברתי בדיקת פוליגרף בהמלצת עורך דין, כדי לאשר את הסיפור שלי ויצאתי דובר אמת", אמר פילדמן. "הגשתי תלונה למחלקה לחקירות שוטרים כנגד השוטר שתקף אותי ללא סיבה".

תיק סגור

לפני ימים אחדים קיבל פילדמן מכתב ממשרד המשפטים שהתיק נגד השוטר שלטענתו תקף אותו נסגר מחוסר ראיות, ואילו הוא צפוי לכתב אישום שיוגש נגדו בהמשך.

במחלקה לחקירות שוטרים מאשרים כי אכן פילדמן עוכב לחקירה בעקבות הפרעה לשוטר, וכי במהלך העיכוב אף נעשה שימוש באקדח טייזר. כמו כן מציינים כי נמצאו סתירות בגרסותיו של פילדמן בדבר הכאתו על ידי שוטרים אחרים בתחנה וכי לא הציג שום עדויות המאששות טענה זו. לעומת זאת, מציינים במח"ש כי נמצאו סימני אלימות על גופו של השוטר שעיכב את פילדמן אך גם בגרסאות השוטרים היו סתירות ולכן "לא ניתן לנקות את החשד שדבק בם".

למרות זאת, לנוכח מורכבות הנושא, נסגר התיק נגד השוטרים בגין חוסר ראיות כמתחייב בהליך פלילי. "המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה רואה בחומרה כל עבירה הנעשית בידי שוטרים, ופועלת ללא לאות על מנת למצות את הדין עם שוטרים אשר מנצלים לרעה את כוח משרתם", הדגישו במח"ש.