זו הקטטה הקטלנית שהסתיימה בזיכוי מאוחר

בית המשפט זיכה את גילי באשה ויצחק מימוני מהרצח של איציק ג'ורג'י ב-2006 ברמת גן לאחר שנקבע שהעד לא אמין. עכשיו נחשף תיעוד הקטטה הזו

קטטה במסעדה ברמת גן לפני שש שנים הסתיימה ברצח, והבוקר בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה מרצח שניים מהנאשמים. הערב מתפרסם תיעוד הקטטה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחזקאל באשה אכל במסעדה עם חברו יצחק מימוני, אז נכנס למסעדה יצחק ג'ורג'י. בין ג'ורג'י לבין באשה היה סכסוך פעוט. ג'ורג'י חבט בבאשה והתפתחה קטטה שנמשכה מחוץ למסעדה.

ג'ורג'י נדקר פעמיים בליבו ומת, באשה נדקר בעינו ונפצע. עד תביעה מרכזי שהיה במסעדה סיפר על הרצח: באשה, אחיו גילי ומימוני נעצרו. באשה נאשם ברצח והורשע כבר לפני שלוש שנים, אז קבע בית המשפט שאת הרצח ביצע עם אחרים. רק אז החליטה הפרקליטות להאשים ברצח את אחיו גילי ואת החבר מימוני - והיום שניהם זוכו.

"אני לא יכול לענות לך מה יהיה בעוד דקה", אמר אחר הזיכוי גיל באשה. "אני יודע שעד עכשיו לא חייתי, עכשיו אני אשתדל לחיות".

עו"ד ירום הלוי, פרקליטו של אחד מהמזוכים, אמר כי "כל הראיות התבססו על עדותו היחידה של עד תביעה מפוקפק ביותר, דודו של המנוח שהיו לו שלל גרסאות. פעם אחת הוא אמר כך ופעם אחת אחרת. בית המשפט קיבל את כל טענות ההגנה - הוא קבע שהעד לא מהימן, ובמילים פחות יפות, שהוא שקרן ואי אפשר לסמוך עליו".

עו"ד אבי חימי, פרקליטו של מזוכה שני אמר: "אני מציע לחבריי הסנגורים והנאשמים שכשהם חושבים שהלקוח שלהם חף מפשע לנהל את התיק כי יש צדק במדינת ישראל".

בפרקליטות קיבלו בתדהמה את הזיכוי. באשה הורשע ברצח, הדגישו שם. בית המשפט המחוזי בהרכב אחר קבע שביצע את הרצח עם שותפיו. בית המשפט העליון דחה את ערעורו. והנה הרכב אחר של של המחוזי מזכה את השותפים. המזוכים חושבים כבר על תביעת פיצויים. בפרקליטות שוקלים לערער.