מזוז על תיק ליברמן: "הציבור צריך לדעת מי נבחריו"

היועץ המשפטי לשעבר מני מזוז, שתיק ליברמן עבר גם תחת ידיו, התייחס הערב לסגירת התיק המרכזי נגדו. "המסקנה המתבקשת היא לא שהכל בסדר, יכולים להיות דברים מאוד לא תקינים, והציבור צריך לשפוט", אמר

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, עורך-הדין מני מזוז, רומז הערב כי סגירת התיק המרכזי נגד ליברמן בפרשת חברות הקש והלבנת הון לא מנקה אותו ציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גם אם המערכת המשפטית מגינה למסקנה שלא נעברה עבירה ", אמר מזוז במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, "המסקנה המתבקשת היא שלא הכל בסדר. יכולים להיות דברים מאוד לא בסדר. ישנם דברים מאות לא אתיים ומאוד לא תקינים, שהם עדיין לא בגדר עבירה פלילית - אך הציבור צריך לשפוט אותם".

מזוז הוסיף: "גם אם המעשים לא פליליים או אין ראיות שכאלו, יראה הציבור וישפוט, מפני שהדברים לא נגמרים במשפט הפלילי".

ליברמן: "לא לקלון, בית המשפט יכריע"

בפרקליטות החליטו אתמול לדחות בכמה ימים את הגשת כתב האישום נגד ליברמן בתיק המשני - מינוי השגריר. אמש התייחס יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן למגעים בין פרקליטו לבין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ואמר: "צריך להגיע כמה שיותר מהר לבית המשפט".

שר החוץ המתפטר הביע תמיהה מדחיית הגשת כתב האישום ואמר כי ברצונו לסיים עם ההליך המשפטי כמה שיותר מהר, עוד לפני הבחירות. הוא הדגיש כי הוא מוכן לוותר על הרבה שלבים בדרך לצורך כך. "שמעתי שמשום מה לא הוגש כתב האישום", אמר ליברמן בכינוס בצפת, "אני מקווה שהוא יוגש מחר או מחרתיים לכל המאוחר".

ליברמן הוסיף והבהיר כי לא יחתום על הסדר טיעון שיכלול הטלת קלון, שעשויה לפגוע בעתידו בפוליטיקה וחזר על עמדתו, לפיה הוא לא בהכרח שש להגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. "יש או אין קלון - אני לא רואה אפשרות להגיע להכרעה בעניין שלא דרך בית המשפט", הוא הבהיר.

"ויתרתי על תפקידי ועל החסינות שלי", טען ליברמן בכינוס, "אני מוכן לוותר ולדלג על הרבה שלבים על מנת לברר את האמת בבית המשפט עוד לפני תום מערכת הבחירות. הציבור זכאי, הבוחרים שלנו זכאים, וגם אני זכאי לדעת אחרי 16 שנים איפה אני עומד, ומכל הסיבות אני פשוט מבקש להגיע כמה שיותר לבית משפט ולברר שם את כל העובדות, ולהגיע להחלטה".