שני נאשמים ברצח זוכו אחרי שלוש שנים

בית המשפט זיכה היום את גילי באשה ואת יצחק מימוני מהרצח של איציק ג'ורג'י בשנת 2006 ברמת גן. בהחלטת השופט נכתב כי העד המרכזי לא אמין וכי יש לו שפע גרסאות. לפני כשלוש שנים הורשע אחיו של גילי באשה, יחזקאל, ברצח ג'ורג'י ונשלח למאסר עולם

זירת רצח, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה היום את יצחק מימוני וגילי באשה מאשמת רצח של איציק ג'ורג'י בשנת 2006 ברמת גן. יחזקאל באשה, שהורשע ברצח לפני שלוש שנים, מרצה עונש של מאסר עולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה ב-31.7.2006 כשקטטה פרצה במסעדה בשכונת רמת השקמה. ג'ורג'י נכנס למסעדה וראה את יחזקאל באשה יושב ואוכל יחד עם יצחק מימוני. הוא ניגש אליו מאחור ונתן לו מכה חזקה בראש.

בעקבות המכה החלו באשה, שהיה מסוכסך עם המנוח, ומימוני להתקוטט עם ג'ורג'י בתוך המסעדה, עד שהפרידו ביניהם. כעבור זמן קצר עזבו הנצים את המסעדה לכיוון ביתם - באשה ומימוני ברכב ואילו המנוח ג'ורג'י יחד עם דודו, סבאח, ברגל.

השופט: הנאשם מסר גרסה עקבית ומעוררת אמון

באשה וג'ורג'י היו שכנים והתגוררו כ-300 מטר מהמסעדה, וכך אירע שהם נפגשו במקרה בצומת רחובות הקרוב לבתיהם. במקום התפתחה קטטה אלימה שכללה דקירות משני הצדדים. באשה נדקר ליד העין, וג'ורג'י נדקר פעמיים בלבו. הוא פונה לבית החולים, שם מת מפצעיו.

באשה הואשם בבית המשפט המחוזי בתל אביב ברצח, כשהראייה המרכזית הייתה עדות הדוד סבאח, שסיפר כי הוא נדקר על ידי שלושה אנשים: באשה, מימוני ואחיו של באשה, גילי. יחזקאל באשה הורשע ברצח ונשלח למאסר עולם. בשנת 2009, בעקבות הרשעתו, הגישה הפרקליטות כתב אישום על רצח גם נגד יצחק מימוני וגילי באשה.

משפטם נמשך כשלוש שנים, והיום החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב לזכות את מימוני מחמת הספק. גילי באשה, שיוצג על ידי עורכי הדין ירום הלוי ואבי חימי, זוכה זיכוי מוחלט.

בהחלטת השופט נכתב כי העד המרכזי סבאח לא אמין וכי יש לו שפע גרסאות. לעומת זאת, נקבע כי גילי באשה מסר גרסה עקבית ומעוררת אמון.