זרק בקבוקי תבערה על שכניו וייכנס לכלא ל-4 שנים

תושב חיפה בעל עבר פלילי פעל בשנים האחרונות נגד שכניו באמצעים אלימים כמו השלכת בקבוקי תבערה וזריקת אבנים לעברם. בית המשפט דן אותו למאסר בפועל בנימוק כי "עברו הפלילי יוצר חשש ממשי כי יחזור ויבצע עבירה ולכן נדרשת הרחקתו מן הציבור"

שכנות רעה. ארכיון (חדשות 2)

סכסוך שכנים אלים הסתיים בבית הסוהר: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום ארבע שנות מאסר בפועל על יצחק משעל, תושב העיר בן 67 שהואשם בהשלכת בקבוקי תעברה ובהצתת דירות שכניו בשל סכסוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך כשנתיים התנהל סכסוך בין דיירי בניין בחיפה שגלש לפסים אלימים מצד אחד השכנים, בעל עבר פלילי ולשעבר מכור לסמים. במסגרת הסכסוך פער השכן שני חורים גדולים בקיר המשותף לו ולדירה הסמוכה. דרך הפתחים בקיר הוא הצית את המטבח של שכנתו ואף זרק לדירתה בקבוק תבערה שלא התלקח.

מספר חודשים לאחר מכן השליך משעל אבנים לעבר חלונות ביתם של השכנים. אחד מהשכנים נפגע קל מרסיסי הזכוכית שחדרו לרגלו. בנוסף, הוא השליך בקבוקי תבערה נוספים לתוך דירות השכנים לאחר שפירק שלבים בסורגי החלון.

סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בחיפה השופט אילן שיף כתב בהחלטתו כי בשל עברו הפלילי של משעל יש חשש ממשי שהוא יחזור ויבצע עבירה. "הרחקתו מן הציבור והחמרה בעונשו נדרשת כדי להגן על שלום האזרחים", הבהיר. "הנאשם לא למד לקח מ-30 שנים בהן שהה מאחורי סורג ובריח בגין מעשים קודמים".