ליברמן: לא לקלון, שביהמ"ש יכריע

שר החוץ המתפטר אביגדור ליברמן התייחס הערב לראשונה לדחיית הגשת כתב האישום נגדו ואמר שהוא מקווה שזה יוגש במהרה. על המגעים עם היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין והניסיון לגבש הסדר טיעון הוא אמר: "אני לא רואה אפשרות להגיע להכרעה בעניין שלא דרך בית המשפט"

נדחה לשבוע הקרוב. ליברמן ווינשטיין (חדשות 2)

אחרי שבצהריים הוחלט לדחות את הגשת כתב האישום נגדו, התייחס הערב יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן למגעים בין פרקליטו לבין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ואמר: "צריך להגיע כמה שיותר מהר לבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ המתפטר הביע תמיהה מדחיית הגשת כתב האישום ואמר כי ברצונו לסיים עם ההליך המשפטי כמה שיותר מהר, עוד לפני הבחירות. הוא הדגיש כי הוא מוכן לוותר על הרבה שלבים בדרך לצורך כך. "שמעתי שמשום מה לא הוגש כתב האישום", פתח ליברמן את דבריו בכינוס בצפת, "אני מקווה שהוא יוגש מחר או מחרתיים לכל המאוחר".

ליברמן הוסיף והבהיר כי לא יחתום על הסדר טיעון שיכלול הטלת קלון, שעשויה לפגוע בעתידו בפוליטיקה וחזר על עמדתו, לפיה הוא לא בהכרח שש להגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. "יש או אין קלון - אני לא רואה אפשרות להגיע להכרעה בעניין שלא דרך בית המשפט", הוא הבהיר.

"ויתרתי על תפקידי ועל החסינות שלי", טען ליברמן בכינוס, "אני מוכן לוותר ולדלג על הרבה שלבים על מנת לברר את האמת בבית המשפט עוד לפני תום מערכת הבחירות. הציבור זכאי, הבוחרים שלנו זכאים, וגם אני זכאי לדעת אחרי 16 שנים איפה אני עומד, ומכל הסיבות אני פשוט מבקש להגיע כמה שיותר לבית משפט ולברר שם את כל העובדות, ולהגיע להחלטה", הבהיר ליברמן.

"לא מאמין שניתן להגיע להסדר שיספק את שני הצדדים"

"תקוותי היא שהשבוע אכן יוגש כתב אישום ואנחנו נוכל לקבוע סדרה מהירה של דיונים ולסיים את הפרשה הזו פעם אחת ולתמיד", הוא הוסיף, "אין לי שום ספק מה תהיה התוצאה, ואין לי ספק מה תהיה התוצאה בעשרים ושניים בינואר", רמז יו"ר ישראל ביתנו להכנות הנמשכות לקראת יום הבחירות.

בדבריו ביקר ליברמן מספר פעמים את המשטרה והפרקליטות, ורמז כי הדליפו פרטים לאמצעי התקשורת. "עורך הדין שלי היה אתמול בפגישה בפרקליטות, לבד. הוא לא דיבר עם אף אחד על הנושא חוץ ממני. זה באמת מעניין מאיפה זה יוצא החוצה", עקץ ליברמן והוסיף, "מה היה שם בשיחה? כל אחד נותן את הגרסאות שלו".

כשנשאל פעם נוספת האם בכל זאת פנה לבדוק גם את אפשרות עסקת הטיעון עם הפרקליטות השיב ליברמן - "אני בטוח שההכרעה תהיה בסוף בבית המשפט, אני חוזר על זה ואומר את זה בצורה הכי ברורה, וזה מה שצריך להיות. השאלה המהותית היחידה - אני לא מאמין שניתן להגיע להסדר שמספק את שני הצדדים מחוץ לכותלי בית המשפט".

עדים נוספים ימסרו מידע?

מוקדם יותר היום נדחתה הגשת כתב האישום נגד שר החוץ המתפטר, בפרשת השגריר, להמשך השבוע. הסיבה לדחייה נעוצה ככל הנראה בכך שעדיין מתנהלים מגעים לגיבוש הסדר טיעון. בנוסף, יש כוונה של עדים למסור מידע נוסף בפרשה.

ליברמן יואשם בכך שפעל לקדם את שגריר ישראל בבלארוס זאב בן אריה, לאחר שהדליף עבורו פרטים מחקירה שהתנהלה נגדו במדינה המזרח אירופאית. בקרוב ייקבע האם משפטו של ליברמן יתנהל בהרכב של שלושה שופטים על פי הנוהל המקובל כלפי אישי ציבור, או שמא ינוהל על ידי שופט יחיד.

בפגישה שנערכה אתמול בין פרקליטו של ליברמן, עו"ד גיורא אדרת לבין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, הבהיר האחרון כי אין בכוונתו לוותר על השתת קלון על העבירה שבגינה יוגש כתב אישום בעניינו של ליברמן. מנגד, אמרו מקורביו של ליברמן כי בתנאים האלה, ככל הנראה - הסדר הטיעון לא יקרום עור וגידים.

בסביבתו של ליברמן ציינו לאחר הפגישה בין השניים כי שר החוץ היוצא לא יתמוך בהסכם שיש בו רכיב של קלון, זאת מתוך כוונתו לשוב ולכהן כשר בממשלה הבאה שתוקם לאחר הבחירות בעוד כחודשיים.