התיעוד חשף: התכשיט שנעלם נבלע על-ידי גנב

יורם ביטון הגיע לפני כחודש לחנות יוקרתית בגדרה וביקש להציג לו פריטים יקרי ערך. במקביל, הוא פיתח שיחה קולחת עם המוכרת ועזב את המקום מבלי לרכוש דבר. מאוחר יותר חשפו מצלמות האבטחה היכן נמצא התכשיט האבוד

רוב חנויות התכשיטים נחשבות ליעד מבוצר שמצויד באמצעי האבטחה רבים, אבל מוכרים בגדרה נאלצו להתמודד החודש עם גנב מתוחכם במיוחד: הוא הצליח להעלים כלא היו חפצים יקרי ערך, כשהכניס את השלל לפיו - ובלע אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני כשלושה שבועות. החשוד, יורם ביטון, תושב יבנה בן 42, נכנס לחנות התכשיטים היוקרתית וביקש מבעלת החנות, מרינה ברסלבסקי - שתציג לו את מיטב מרכולתה תוך שהוא מבקש ממנה ממנה להראות לו את התכשיט היקר ביותר - בטענה  כי "יום הולדתה של אשתו חל היום".

בעת שביצעה את שביקש הלקוח, החל ביטון להלאות את המוכרת בסיפורים אודות אהבתו העזה לאשתו, וכשדעתה הוסחה - בלע את התכשיט שבחן בידיו.

בעלת החנות: "איך אפשר לעשות דבר כזה?"

לאחר מכן, כך עולה מתיעוד מצלמות הביטחון, פנה ביטון לצאת מהדלת הראשית - כאילו לא אירע דבר. מאוחר יותר, משגילתה ברסלבסקי כי בחנותה חסרים מספר פריטים - מיהרה להגיש תלונה במשטרת רחובות. בלשי התחנה בדקו את מצלמות האבטחה שלא השאירו מקום לספק באשר למקום הימצאו של התכשיט היוקרתי - ועצרו את ביטון.

"הייתי בהלם", סיפרה בעלת החנות בתדהמה. "איך אפשר לעשות דבר כזה? ועוד מול העיניים שלי?", תהתה. בשבוע שעבר הוגש נגד ביטון כתב אישום, זאת לאחר שבמהלך חיפוש בביתו נמצאו תכשיטים רבים. למרבה ההפתעה, השרשרת הספציפית שנגנבה מהחנות בגדרה עדיין לא נמצאה.

פרקליטו של הנאשם, עו"ד זאב אלונימסר: "אגן על מרשי בבית המשפט רק לאחר שאעיין בחומרי החקירה".