שרף דגל ביום הזיכרון - ולא ייכלא

בית משפט השלום בירושלים אישר את בקשת המדינה להטיל עונש של 120 שעות שירות למען הקהילה, על יחיאל חזן, צעיר חרדי שהורשע בשריפת דגל ישראל לפני כשנתיים במהלך יום הזיכרון לחללי צה"ל. זאת, למרות שהחוק מאפשר להטיל עונש מאסר על השחתת הדגל

חרדים שורפים דגל ישראל בירושלים, ארכיון (חדשות 24)

כשנתיים וחצי לאחר שהצית את דגל ישראל, במהלך אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל בירושלים, אישר שופט בית משפט השלום בעיר את בקשת המדינה לא לשלוח למאסר את יחיאל חזן, צעיר חרדי תושב הבירה שהורשע בביצוע המעשה, וגזר עליו 120 שעות שירות למען הקהילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה עצרה את חזן באפריל 2010, לאחר שבעת צפירת הזיכרון לחללי צה"ל, קרא קריאות גנאי והשתתף בהתפרעות יחד עם חרדים נוספים הנמנים עם זרם "נטורי קרתא" בכיכר השבת בירושלים. לאחר הצפירה הוציא חזן דגל ישראל, שרף אותו ולאחר מכן דרך עליו באופן בוטה.

המדינה ביקשה לגזור על הנאשם 120 שעות שירות בלבד, זאת על אף שחזן הורשע בהפרת חוק "הדגל, הסמל וההמנון", שחוקק כבר בשנת 1949 ומאפשר מתן עונש מאסר למואשמים בביצועו. שופט בית המשפט דב פולוק אישר את הבקשה.

השופט קבע כי חזן, שהודה בביצוע המעשה, ימלא את מכסת השעות שנקבעה לו במסגרת עמותת "עזר מציון", במהלכן יסייע במעקב אחר חולים בשעות הלילה.