מפקדת נווה תרצה לשעבר: "אתי אלון שילמה מחיר עצום"

הוויכוח על הקדמת השחרור של אתי אלון מהכלא לא נגמר: גונדר משנה בדימוס רונית מצליח, מי שהייתה עד לא מזמן מבכירי שירות בתי הסוהר ומפקדת בית הכלא לנשים נווה תרצה, תוקפת בחריפות את הפרקליטות המתנגדת לשחרור האסירה. בריאיון מיוחד היא אומרת כי אלון שילמה את חובה לחברה וכי מאחורי הדברים עומד פופוליזם תקשורתי

רק באחרונה פשטה גונדר-משנה רונית מצליח את המדים אחרי 23 שנים בשירות בתי הסוהר. מצליח, אחת הקצינות הבכירות בארגון, הייתה ראש מחלקת חינוך ושיקום בשב"ס ובמשך ארבע שנים הייתה מפקדת כלא נווה תרצה. "אני לא זוכרת מקרים שהפרקליטות כל כך זעקה נגד שחרורו של אסיר", היא אמרה לחדשות 2 לאחר שלא הצליחה לשתוק לנוכח מדיניות הפרקליטות ביחס לשחרור האסירה אתי אלון. "אני חושבת שהפעם הם נהגו בחומרת יתר בגלל ההד התקשורתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתי הייתה אסירה למופת", העידה מצליח. "בתוך חומות בית הסוהר, גם כדי לשלם מה שהיא יכולה לחברה, היא עשתה דברים נוספים. היא הייתה מורה של אסירות, תומכת של אסירות עם בעיות נפשיות מאוד קשות שאני לא בטוחה שאני הייתי מסוגלת לתמוך בהן. כל מה שהיא יכלה לעשות בתוך מסגרת בית הסוהר היא עשתה".

13 שנים יושבת אלון בכלא. חרף התנגדות הפרקליטות, החליטה בשבוע שעבר ועדת השחרורים לשחרר אותה. הפרקליטות ערערה אמש וההחלטה בערעור נדחתה לפחות בחודש. מצליח מדגישה כי אתי אלון עברה עבירה חמורה מאוד וכי הגיע לה עונש כבד. אבל לטענתה, הפעם - ומסיבות לא נכונות - הפרקליטות רודפת אותה. "היא שילמה", הבהירה מצליח. "היא לא שילמה רק את 13 השנים שהיא כבר יושבת, היא שילמה מחיר עצום, משפחה, שם, פרנסה, יש 5 מיליון שקל קנס שעוד עומד מעל ראשה".

"אלון ממילא איבדה הכל". מצליח (חדשות 2)

"אני מבינה את האנשים שנפגעו", הוסיפה מצליח. "אני מבינה את הנזק הכלכלי, אני רק שואלת מה התועלת. הבחורה הזו ממילא איבדה הכל בכל מכל. התוספת של המאסר לא תתן שום דבר ואני לא מבינה את ההתעקשות הספציפית. אם לא היה את ההד התקשורתי הזה, אני לא חושבת שהייתה ההתנגדות הזאת".

וכשהפרקליטות מציגה עמדה שונה לגמרי בעניינה של אסירה אחרת, שולה זקן, גונדר משנה מצליח לא יכולה שלא לעשות את ההקבלה: "כשהפרקליטות חפצה ביקרו של מישהו, היא מתנהגת אחרת. נכון, תפקידה של הפרקליטות הוא להילחם בעבירות כלכליות קשות, אבל תפקידה הוא לא גם להילחם עם שחיתות? אין פה איזון".

מפרקליטות המדינה נמסר בתגובה: "אין שום קשר בין עניינן של אתי אלון ושולה זקן. מדובר בעירוב מין בשאינו מינו. טוב היה לולא נאמרו הטענות האחרות בכתבה. הפרקליטות שטחה את טיעוניה בפני בית המשפט, ושם יוכרע השחרור המוקדם".